سفارش محدود در مقابل سفارش بازار: تفاوت چیست؟

ساخت وبلاگ

یکی برای معاملات سریع و دیگری برای تعیین مرزهای قیمت استفاده می شود

جفری ام گرین بیش از 40 سال تجربه در صنعت مالی دارد. او ده ها مقاله در زمینه سرمایه گذاری، سهام، ETF، مدیریت دارایی، ارز دیجیتال، بیمه و غیره نوشته است. جف دارای مجوزهای بیمه عمر و سلامت در چندین ایالت، از جمله FINRA سری 7، 66، و 24، به علاوه مشاور بازنشستگی خبره و تحلیلگر مالی خبره طلاق است.

آنتونی بتل یک متخصص برنامه‌ریز مالی خبره است. او عنوان مشاور مالی خبره را برای برنامه‌ریزی مالی پیشرفته، نام‌گذاری بیمه‌نامه بیمه‌نامه زندگی را برای تخصص بیمه پیشرفته، مشاور مالی معتبر برای مشاوره مالی و هر دو عنوان حرفه‌ای خبره درآمد بازنشستگی، و برنامه‌ریزی مشاور بازنشستگی خبره را برای برنامه‌ریزی پیشرفته بازنشستگی کسب کرد..

Person working online with smartphone and computer screen in home office

آلیستر برگ / گتی ایماژ

دستورها دستورالعمل‌هایی هستند که سرمایه‌گذاران برای خرید یا فروش سهام، اوراق قرضه، اختیار معامله یا هر اوراق بهادار معامله‌شده دیگری به کارگزار-فروشنده می‌دهند. سرمایه‌گذارانی که به طور فعال سهام، صندوق‌های قابل مبادله (ETF) و گزینه‌ها را معامله می‌کنند، بسته به استراتژی خود، اهداف متفاوتی دارند و ممکن است از مکانیسم‌های معاملاتی متفاوتی مانند سفارش‌های محدود یا سفارش‌های بازار استفاده کنند.

سرمایه گذاران زمانی از سفارشات بازار استفاده می کنند که می خواهند به سرعت کل سهام را بخرند یا بفروشند. از سوی دیگر، سرمایه گذارانی که می خواهند با قیمت تعیین شده خرید یا فروش کنند، از سفارشات محدود استفاده می کنند. سفارش‌های بازار و سفارش‌های محدود همچنین می‌توانند زمان خرید را مشخص کنند و در صورت عدم تکمیل سفارش چه باید کرد.

تفاوت بین یک سفارش محدود و یک سفارش بازار چیست؟

بازارحد
هدفحساس به زمانحساس به قیمت
قیمتتضمین نشده استتضمین
اجراتضمینتضمین نشده است
متوقف می شوددر دسترس نیستدر دسترس

سفارشات بازار دستورالعملی برای خرید یا فروش فوری اوراق بهادار با قیمت فعلی است. در حالی که سفارشات بازار برای سرمایه گذار متوسط معمولاً در عرض چند ثانیه انجام می شود، قیمت می تواند از قیمت داده شده تغییر کند. شرایط بازار می‌تواند به سرعت تغییر کند، سفارش‌های پیش از شما می‌توانند عرضه موجود را کاهش دهند، رویدادهای خبری، و قطع‌ها همگی می‌توانند بر قیمتی که سفارش بازار در آن پر می‌شود، تأثیر بگذارند.

سفارشات محدود شامل یک قیمت است و ممکن است یک بازه زمانی مشخص داشته باشد. سفارشات حد خرید فقط با قیمت داده شده یا کمتر از آن انجام می شود، در حالی که محدودیت های فروش فقط با قیمت مشخص یا بالاتر تکمیل می شوند.

قیمت

سفارشات بازار را می توان با هر قیمتی پر کرد. با این حال ، دلالان دلال باید تلاش های "معقول" کنند تا بهترین شرایط را بدست آورند ، یک الزام محافظ به نام "بهترین اجرای" برای مشتریان خود. سازمان تنظیم مقررات صنعت مالی (FINRA) نحوه اجرای کارگزاران را برای مشتریان خود تنظیم می کند. در سال 2019 ، FINRA به دلیل نقض قوانین بهترین نتیجه ، 1. 25 میلیون دلار Robinhood جریمه شد.

محدودیت سفارشات تضمین قیمت. سرمایه گذاران می توانند در هر زمان یک سفارش محدود را ارسال کنند و تا زمان رسیدن قیمت آن را باز کنند. ضمانت قیمت محدوده در بازارهای بی ثبات و برای اوراق بهادار نازک معامله شده مانند سهام بدون نسخه (OTC) مهم است. سفارشات محدود برای وجوه متقابل در دسترس نیست.

اجرا

سفارشات بازار در اکثر صرافی ها برای اجرای آن تضمین شده است ، زیرا همیشه یک بازار وجود دارد. صرافی هایی مانند بورس اوراق بهادار نیویورک (NYSE) و NASDAQ دارای متخصصان و "سازندگان بازار" هستند که همیشه آماده خرید یا فروش هر یک از اوراق بهادار در لیست مبادلات هستند.

سفارشات محدود می توانند "قابل فروش" یا "غیر بازاریابی" باشند. سفارشات محدودیت قابل فروش در قیمت فعلی برای خریدها و یا در پایین یا پایین برای فروش تعیین شده است. سفارشات محدودیت قابل فروش بلافاصله مانند سفارشات بازار اجرا می شود. سفارشات حد غیر قابل بازاریابی خارج از محدوده قیمت فعلی است. آنها معمولاً به عمده فروش یا مبادله اعدام ارسال می شوند.

توقف

توقفها محرک ارسال سفارش هستند."توقف خرید" هنگامی ایجاد می شود که قیمت بازار در قیمت فعلی بازار یا بالاتر از آن باشد."توقف های فروش" در قیمت فعلی بازار یا پایین تر از آن فعال می شوند. هنگام رسیدن به قیمت توقف ، سفارش محدودیت خرید ارسال می شود و اگر قیمت بازار زیر حد باشد ، پر می شود. در صورت دستیابی به قیمت توقف در صورت باقی ماندن قیمت بالاتر از حد مجاز ، محدودیت فروش ارسال می شود.

کدام برای شما مناسب است؟

اگر به تازگی سرمایه گذاری را شروع کرده اید ، مهمتر از این است که بدانید چه زمانی سفارشات بازار ممکن است انتخاب خوبی نباشد.

بازارهای بی ثبات

قیمت بازار می تواند در طول یک روز معاملاتی به طرز چشمگیری تغییر کند. به عنوان مثال ، دستگاه های میکرو پیشرفته در 8 نوامبر 2021 9 ٪ افزایش یافت و روز بعد 3. 3 ٪ کاهش یافت. شاخص نوسانات CBOE (VIX) ، که بازار سهام ایالات متحده را از طریق نوسانات مورد انتظار شاخص استاندارد و پور (S& P) 500 از طریق تماس و گزینه های قرار می دهد ، بهتر است به عنوان "شاخص ترس" شناخته شود.

بدون نسخه (OTC)

سهام بدون نسخه در هیچ یک از مبادلات بزرگ ملی مانند NYSE یا NASDAQ تجارت نمی کند. آنها معمولاً شرکت های کوچک یا "میکروکپ ها" هستند. نقل قول های آنها و قیمت نهایی فروش می تواند از نظر قابل ملاحظه ای متفاوت باشد زیرا ممکن است یک بازار فعال برای سهام وجود نداشته باشد.

صندوق های معامله شده با درآمد کم (ETF)

ETF ها سبد سهام یا اوراق قرضه هستند که می توانند در مبادلات ملی یا در برخی موارد از طریق پیشخوان معامله شوند. برخی از ETF ها استراتژی ها یا دارایی های غیرمعمول دارند ، که ممکن است فروش آنها را دشوار کند. مانند میکروکپ ها ، قیمت فروش نهایی می تواند بسیار متفاوت از نقل قول باشد.

اگر در مورد یک استراتژی فعال خرید و فروش سهام تصمیم گرفته اید ، محدودیت و توقف سفارشات محدودیت می تواند به شما در مدیریت نمونه کارها کمک کند.

شما می توانید در مورد قیمت خرید یا فروش خود (نقاط ورود و خروج) تصمیم بگیرید و به عنوان "خوب و دارای ضعف (GTC)" وارد سفارش شوید ، در این صورت سفارش تا زمانی که بازار با قیمت شما صعود کند ، باز خواهد ماند.

خط پایین

مگر اینکه در غیر این صورت مشخص کنید ، سفارش خرید/فروش شما به عنوان سفارش بازار ارسال می شود. سفارشات بازار به طور کلی بلافاصله اجرا می شود و با قیمت بازار پر می شود. سرعت هنگام انتخاب سفارش بازار مورد توجه اصلی است. سفارشات را محدود کنید و سفارشات را متوقف کنید فقط هنگامی که بازار به حد مشخص و یا قیمت متوقف می شود ، اجرا می شوند. برای بسیاری از سرمایه گذاران ، سفارشات محدود می توانند با اتوماسیون خریدهای خود و با توجه به قیمت های مورد نظر ، به مدیریت معاملات فعال خود کمک کنند.

پلن سرمایه گذاری...
ما را در سایت پلن سرمایه گذاری دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : لیلا اوتادی بازدید : 1503 تاريخ : چهارشنبه 9 فروردين 1402 ساعت: 11:26