قابلیت ها ، محدودیت ها و نگرانی های ربات فارکس

ساخت وبلاگ

طی چند دهه گذشته ، فناوری های به سرعت در حال تحول ، اساساً نحوه انجام تجارت در بازار فارکس را تغییر داده اند. در محل معامله گر اختیاری ، سیستم های مبتنی بر اتوماسیون ، الگوریتم ها و اشکال اولیه هوش مصنوعی در بین شرکت کنندگان در بازار رواج یافته است.

افزایش اتوماسیون در بازار ، نیاز به دستگاه هایی را ایجاد کرده است که قادر به اجرای استراتژی های تجاری مبتنی بر قوانین پیشرفته هستند. یکی از ابزاری که رویکرد کاملاً دست و پا به بازار را به بازرگانان ارائه می دهد ، روبات فارکس است.

یک ربات فارکس یک برنامه رایانه ای است که طبق معیارهای از پیش تعیین شده ، معاملات را بطور خودکار تشخیص و اجرا می کند. این جفت ارز را به نمایندگی از معامله گر در پیروی از قوانینی که توسط یک رویکرد جامع تجارت ارائه می شود ، خریداری و به فروش می رساند.

روبات های فارکس: عملکرد

 • شناخت تجارت: ربات فارکس قادر به شناسایی شرایط تجاری مناسب با استفاده از معیارهای کاملاً تعریف شده است. تنظیمات تجاری ممکن است براساس هرگونه راهنمای تجزیه و تحلیل فنی ، از جمله حرکت ، جریان سفارش و سطح پشتیبانی و مقاومت باشد.
 • قرار دادن سفارش: ورود و خروج از کارآمد فارکس یک جنبه اصلی تجارت سودآور است. ربات فارکس قادر به قرار دادن سفارشات در بازار برای هدایت خرید و فروش یک جفت ارز خاص در یک زمان دقیق است.
 • مدیریت موقعیت: در کد برنامه نویسی ربات فارکس ، پارامترهای مدیریت موقعیت باز به طور معمول گنجانده شده است. ضرر و زیان متوقف شده و اهداف سود در یکپارچه در بازار قرار می گیرند. استراتژی های منحصر به فرد مدیریت تجارت مانند توقف های دنباله دار یا مقیاس گذاری نیز ممکن است پشتیبانی شود.

از آنجا که بازار از حضور فیزیکی به یک منطقه منحصراً دیجیتال منتقل شده است ، بسیاری از مکانیک های اساسی تجارت تغییر کرده اند. سرعت ، نوسانات و نیاز به صلاحیت تکنولوژیکی به خط مقدم رسیده است. به منظور سازگاری با این شرایط ، بسیاری از شرکت کنندگان در تلاش برای حضور در رقابت و "دامنه سرب" از روبات های فارکس استفاده کرده اند.

چرا با FXCM تجارت می کنید

کمیسیون رایگان با اجرای سریع و کارآمد.

روبات های فارکس: جوانب مثبت و منفی

روبات های فارکس چندین مزیت و معایب منحصر به فرد را به معامله گر ارائه می دهند. بسته به نوع تجارت و منابع موجود ، اتوماسیون ممکن است یک تلاش ارزشمند یا یک اقدام بالقوه فاجعه بار باشد. در نهایت ، مسئولیت فرد برای انجام دقت لازم در تعیین مناسب بودن یک ربات فارکس است.

 • دقت: ورود دقیق سفارش و شناخت سیگنال تأثیر خطای انسانی را بر اجرای تجارت بسیار کاهش می دهد.
 • محدودیت های تجارت عاطفی: چندین مورد رایج که شرکت کنندگان در بازار با آن روبرو هستند مربوط به تجارت عاطفی است. ترس و حرص و آز منجر به بسیاری از عادت های ضعیف ، از جمله غلبه و مدیریت ریسک بی پروا می شود. اتوماسیون توانایی مداخله انسان را برای تضعیف سازگاری محدود می کند.
 • قابلیت های گسترده: روبات های فارکس قادر به اسکن تعداد زیادی از محصولات برای فرصت به طور همزمان و در حدود ساعت هستند.
 • کاهش تأخیر: تصمیمات تجاری به طور خودکار و بدون هیچ گونه تردید کاربر انجام می شود. در صورت همراه با میزبانی سرور خصوصی یا دسترسی مستقیم به بازار (DMA) ، ممکن است تأخیر مربوط به تجارت بسیار کاهش یابد.

کاهش خطاهای بدون تلاش و شناسایی فرصت های اضافی در بازار می تواند به تقویت خط پایین هرگونه عملیات تجاری کمک کند. با توجه به منابع مناسب و استراتژی اتخاذ شده ، یک روبات فارکس ممکن است بخشی ارزشمند از یک رویکرد جامع به بازارهای ارز باشد.

 • Bugs/Glitches: یک رایانه "اشکال" یا "Glitch" می تواند اثربخشی ربات فارکس را تضعیف کند. چه در بازار ، کارگزاری و چه در محلی که به صورت محلی در آن قرار دارند ، هر عنصری که بر عملکرد تأثیر بگذارد می تواند برای سودآوری مضر باشد.
 • هک کردن: نرم افزار مخرب یا فعالیت های هک کردن می تواند یک استراتژی معاملاتی خودکار را بی فایده کند. در صورتی که یکپارچگی شبکه به خطر بیفتد ، ممکن است اتصال زنده به بازار و قابلیت ورود به سفارش تأثیر منفی بگذارد.
 • ماندگاری محدود: بیشتر سیستم های جعبه سیاه برای مدت زمان محدود موفق هستند. با تحول در شرایط بازار ، قوانینی که در گذشته معتبر بوده است ، تمایل به منسوخ شدن دارند. بدون مجدداً دوره ای ، یک روبات فارکس ممکن است در مدت زمان نسبتاً کوتاهی منسوخ و ناکارآمد شود.
 • عدم توانایی در استدلال: بازارها جو دینامیکی هستند. در مواقع تغییر اصول ، روبات های فارکس قادر به سازگاری با شرایط در حال تغییر نیستند. دوره های نوسانات افزایش یافته یا راکد ممکن است قوانین تجاری موجود را ناکارآمد کند ، با این که روبات فارکس همچنان به اجرای معاملات انتظار منفی ادامه می دهد.

دسترسی

روبات های فارکس برای ادغام در سیستم های مختلف تجارت نرم افزار در دسترس هستند. توسعه دهندگان شخص ثالث به طور معمول روبات هایی را برای استفاده در مبنای تعارف ، اشتراک یا خرید ارائه می دهند. در حالی که به راحتی در دسترس است ، ضروری است که معامله گر قبل از خرید یا به خطر انداختن سرمایه واقعی ، معیارهای توسعه دهنده و عملکرد را تحقیق کند.

شایان ذکر است که بسیاری از روبات های فارکس توسط شرکت های کمتر از تکثیر فروخته می شوند.[1] معیارهای عملکردی و ضمانت های بی ارزش در صنعت ربات رایج است. در حالی که ممکن است فناوری و مزایای اتوماسیون جذاب به نظر برسد ، احتمال قربانی تقلب وجود دارد.

خلاصه

صعود فن آوری های پیشرفته در عرصه مالی ، تجارت خودکار را در بین شرکت کنندگان در بازار محبوب کرده است. موفقیت ناشی از بسیاری از موسسات برجسته و همچنین ظهور رشته هایی مانند تجارت با فرکانس بالا (HFT) ، اتوماسیون را به جریان اصلی رسانده است.

روبات های فارکس بلیط سودآوری فوری نیستند. در حالی که ممکن است مفید باشند ، احتمال خرابی قابل توجهی وجود دارد ، مگر اینکه استراتژی و فناوری عملکرد عملکرد را صدا کند. یک برنامه تجاری جامع همراه با یک پایگاه دانش فنی محکم ، دو ضروریات برای یک معامله گر است که به دنبال خودکار سازی موفقیت آمیز است. با توجه به ورودی ها و استراتژی های مناسب ، یک ربات فارکس می تواند یک افزودنی بالقوه ارزشمند برای تقریباً هرگونه عملیات معاملاتی ارز باشد.

تیم تحقیقاتی FXCM

تیم تحقیقاتی FXCM شامل تعدادی از متخصصان بازار و محصول FXCM است.

مقالاتی که توسط تیم تحقیقاتی FXCM منتشر شده است ، به طور کلی دارای مشارکت کنندگان متعددی هستند و هدف آن ارائه محتوای عمومی آموزشی و آموزنده در اخبار و محصولات بازار است.

پلن سرمایه گذاری...
ما را در سایت پلن سرمایه گذاری دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : لیلا اوتادی بازدید : 1114 تاريخ : چهارشنبه 9 فروردين 1402 ساعت: 11:40