شاخص نوسانات CBOE (VIX): چیست و چگونه اندازه گیری می شود؟

ساخت وبلاگ

ما یک سرویس مقایسه مستقل و پشتیبانی از تبلیغات هستیم. هدف ما این است که با ارائه ابزارهای تعاملی و ماشین حساب های مالی ، انتشار محتوای اصلی و عینی ، به شما کمک کنیم تا تصمیمات مالی هوشمندانه تری بگیرید ، با این امکان را برای شما فراهم می کند که تحقیق را انجام دهید و اطلاعات را به صورت رایگان مقایسه کنید - تا بتوانید با اطمینان تصمیمات مالی بگیرید. مقالات ما ، ابزارهای تعاملی و نمونه های فرضی حاوی اطلاعاتی برای کمک به شما در انجام تحقیقات است اما در نظر گرفته نشده است که به عنوان مشاوره سرمایه گذاری خدمت کنند ، و ما نمی توانیم تضمین کنیم که این اطلاعات قابل اجرا یا دقیق در شرایط شخصی شما است. هرگونه تخمین مبتنی بر عملکرد گذشته ، عملکرد آینده را تضمین نمی کند ، و قبل از انجام هرگونه سرمایه گذاری باید در مورد نیازهای سرمایه گذاری خاص خود بحث کنید یا از یک حرفه ای واجد شرایط مشاوره بگیرید.

چگونه درآمد کسب می کنیم

پیشنهادهایی که در این سایت ظاهر می شود از شرکت هایی است که ما را جبران می کنند. این جبران خسارت ممکن است بر نحوه و مکان ظاهر شدن محصولات در این سایت تأثیر بگذارد ، از جمله ، به عنوان مثال ، نظمی که در آن ممکن است در دسته های لیست ظاهر شود. اما این جبران خسارت بر اطلاعاتی که ما منتشر می کنیم یا بررسی هایی که در این سایت مشاهده می کنید تأثیر نمی گذارد. ما جهان شرکت ها یا پیشنهادات مالی را که ممکن است در دسترس شما باشد ، قرار نمی دهیم.

افشای سرمقاله

همه بررسی ها توسط کارمندان ما تهیه شده است. نظرات بیان شده فقط نظرات داوری است و توسط هیچ تبلیغ کننده مورد بررسی یا تأیید قرار نگرفته است. اطلاعات ، از جمله هر نرخ ، شرایط و هزینه های مرتبط با محصولات مالی ، که در این بررسی ارائه شده است از تاریخ انتشار دقیق است.

What is the VIX Volatility Index?

برایان بیکر ، گزارشگر Bankrate ، سرمایه گذاری و بازنشستگی را پوشش می دهد. وی تجربه قبلی را به عنوان یک تحلیلگر صنعت در یک شرکت سرمایه گذاری دارد. بیکر علاقه مند به کمک به مردم در ایجاد مباحث مالی پیچیده است تا بتواند برای آینده مالی خود برنامه ریزی کند.

برایان بیرز سردبیر تیم ثروت در Bankrate است. وی نظارت بر پوشش تحریریه بانکی ، سرمایه گذاری ، اقتصاد و همه چیز را دارد.

وعده بانکی

در Bankrate ما در تلاش هستیم تا به شما در تصمیم گیری های دقیق تر مالی کمک کنیم. در حالی که ما به یکپارچگی شدید تحریریه رعایت می کنیم ، این پست ممکن است حاوی منابع مربوط به محصولات شرکای ما باشد. در اینجا توضیحی در مورد نحوه کسب درآمد ارائه شده است.

وعده بانکی

Bankrate که در سال 1976 تأسیس شد ، سابقه طولانی در کمک به افراد در انتخابات مالی هوشمندانه دارد. ما این شهرت را بیش از چهار دهه با تغییر شکل دادن به روند تصمیم گیری مالی و اطمینان به مردم در مورد اقدامات بعدی حفظ کرده ایم.

Bankrate از یک سیاست تحریریه دقیق پیروی می کند ، بنابراین می توانید اعتماد کنید که ما در اولویت شما منافع شما را قرار می دهیم. تمام مطالب ما توسط متخصصان بسیار ماهر و متخصص ویرایش شده است و توسط کارشناسان موضوع ویرایش شده است ، که اطمینان حاصل می کنند هر آنچه را که ما منتشر می کنیم عینی ، دقیق و قابل اعتماد است.

خبرنگاران و ویراستاران سرمایه گذاری ما بر روی نقاطی که مصرف کنندگان بیشتر از همه به آنها اهمیت می دهند توجه می کنند - نحوه شروع کار ، بهترین کارگزاران ، انواع حساب های سرمایه گذاری ، نحوه انتخاب سرمایه گذاری و موارد دیگر - بنابراین می توانید هنگام سرمایه گذاری پول خود احساس اطمینان کنید.

افشای سرمایه گذاری:

اطلاعات سرمایه گذاری ارائه شده در این جدول فقط برای اهداف آموزشی و عمومی است و نباید به عنوان مشاوره سرمایه گذاری یا مالی تفسیر شود. Bankrate خدمات مشاوره یا کارگزاری را ارائه نمی دهد ، و همچنین توصیه های فردی یا مشاوره سرمایه گذاری شخصی را ارائه نمی دهد. تصمیمات سرمایه گذاری باید مبتنی بر ارزیابی وضعیت مالی شخصی ، نیازها ، تحمل ریسک و اهداف سرمایه گذاری باشد. سرمایه گذاری شامل ریسک از جمله از دست دادن بالقوه اصلی است.

صداقت تحریریه

Bankrate از یک سیاست تحریریه دقیق پیروی می کند ، بنابراین می توانید اعتماد کنید که ما در اولویت شما منافع شما را قرار می دهیم. ویراستاران و خبرنگاران برنده جایزه ما محتوای صادقانه و دقیقی را ایجاد می کنند تا به شما در تصمیم گیری های مالی مناسب کمک کنند.

اصول اساسی

ما برای اعتماد شما ارزش قائل هستیم. مأموریت ما این است که اطلاعات دقیق و بی طرفانه خوانندگان را در اختیار خوانندگان قرار دهیم و ما استانداردهای سرمقاله ای را برای اطمینان از این اتفاق در اختیار داریم. ویراستاران و خبرنگاران ما برای اطمینان از دقیق بودن اطلاعاتی که می خوانید ، محتوای ویراستاری را کاملاً بررسی می کنند. ما فایروال را بین تبلیغ کنندگان و تیم تحریریه خود حفظ می کنیم. تیم تحریریه ما جبران مستقیم تبلیغ کنندگان ما را دریافت نمی کند.

استقلال تحریریه

تیم تحریریه Bankrate به نمایندگی از شما - خواننده می نویسد. هدف ما این است که بهترین توصیه را برای کمک به شما در تصمیم گیری های مالی شخصی هوشمندانه ارائه دهیم. ما از دستورالعمل های دقیق پیروی می کنیم تا اطمینان حاصل کنیم که محتوای سرمقاله ما تحت تأثیر تبلیغ کنندگان قرار نمی گیرد. تیم تحریریه ما هیچ جبران مستقیم از تبلیغ کنندگان دریافت نمی کند ، و محتوای ما برای اطمینان از صحت کاملاً بررسی شده است. بنابراین ، چه در حال خواندن مقاله یا یک بررسی باشید ، می توانید به این که اطلاعات معتبر و قابل اعتماد دریافت می کنید ، اعتماد کنید.

چگونه درآمد کسب می کنیم

شما سوالات پول داریدBankrate پاسخ دارد. کارشناسان ما بیش از چهار دهه به شما در تسلط بر پول خود کمک می کنند. ما به طور مداوم در تلاش هستیم تا توصیه ها و ابزارهای تخصصی لازم برای موفقیت در طول سفر مالی زندگی را در اختیار مصرف کنندگان قرار دهیم.

Bankrate از یک سیاست تحریریه دقیق پیروی می کند ، بنابراین می توانید اعتماد کنید که محتوای ما صادقانه و دقیق است. ویراستاران و خبرنگاران برنده جایزه ما محتوای صادقانه و دقیقی را ایجاد می کنند تا به شما در تصمیم گیری های مالی مناسب کمک کنند. محتوای ایجاد شده توسط کارمندان تحریریه ما عینی ، واقعی و تحت تأثیر تبلیغ کنندگان ما نیست.

ما در مورد چگونگی ارائه محتوای با کیفیت ، نرخ رقابتی و ابزارهای مفید برای شما با توضیح نحوه کسب درآمد ، شفاف هستیم.

BankRate.com یک ناشر مستقل و با پشتیبانی از تبلیغات و سرویس مقایسه است. ما در ازای قرار دادن محصولات حامی مالی و خدمات ، یا با کلیک بر روی برخی از پیوندهای ارسال شده در سایت ما ، جبران می شویم. بنابراین ، این جبران خسارت ممکن است بر چگونگی ، کجا و در چه سفارش محصولات در دسته بندی های لیست ظاهر شود. عوامل دیگر ، مانند قوانین وب سایت اختصاصی خود ما و اینکه آیا محصولی در منطقه شما ارائه می شود یا در محدوده نمره اعتباری خود انتخاب شده نیز می تواند بر نحوه و مکان ظاهر شدن محصولات در این سایت تأثیر بگذارد. در حالی که ما در تلاش هستیم تا پیشنهادات گسترده ای را ارائه دهیم ، Bankrate اطلاعات مربوط به هر محصول یا خدمات مالی یا اعتبار را شامل نمی شود.

سهام بی ثبات است. این مورد توسط بیشتر سرمایه گذاران بسیار درک می شود ، اما نوسانات دقیقاً چیست و چگونه برای بازار سهام کلی اندازه گیری می شود؟شما ممکن است در زمان استرس شدید مالی ، به چیزی به نام VIX مراجعه کرده اید ، شاخصی که نوسانات را اندازه گیری می کند. درک همه اینها می تواند پیچیده باشد ، بنابراین بیایید نگاهی دقیق تر به معنی آن بیندازیم.

شاخص نوسانات CBOE (VIX) چیست؟

VIX شاخصی است که توسط بورس گزینه های هیئت مدیره شیکاگو ، که اکنون با عنوان CBOE شناخته می شود ، که انتظار بازار سهام برای نوسانات را در 30 روز آینده بر اساس قیمت گزینه برای S& P 500 اندازه گیری می کند. قیمت دارایی از هر جهت حرکت می کند و اغلب برای اندازه گیری خطر داشتن دارایی یا امنیت استفاده می شود.

VIX ، که برای اولین بار در سال 1993 معرفی شد ، گاهی اوقات "شاخص ترس" نامیده می شود زیرا می تواند توسط معامله گران و سرمایه گذاران برای سنجش احساسات بازار استفاده شود و ببیند بازار چقدر ترسناک یا نامشخص است. VIX به طور معمول در طول یا در انتظار تصحیح بازار سهام سنبله می کند. هرچه VIX بالاتر باشد ، انتظار می رود چیزهای بی ثبات تر باشد.

در مارس 2020 ، از آنجا که نگرانی های مربوط به بیماری همه گیر Covid-19 و تأثیر آن بر اقتصاد ناشناخته بود ، VIX به بالاترین زمان 82. 69 رسید. این اوج از ارتفاعات قبلی 80. 86 خود که در پاییز سال 2008 به دست آمد ، فراتر رفت زیرا بحران مالی جهانی در بازارها ویران شد. برای بیشتر وجود خود ، VIX به طور کلی بین سطح 10 تا 30 نشسته است.

چگونه نوسانات اندازه گیری می شود

VIX در تلاش است تا نوسانات آینده را طی 30 روز آینده اندازه گیری کند ، اما دقیقاً این کار را نمی کند. سطح VIX 25 به این معنی نیست که نوسانات به طور متوسط 25 درصد نسبت به ماه آینده یا بیشتر خواهد بود. در حقیقت ، مطالعات در مورد VIX نشان داده است که تمایل دارد به طور متوسط 4 یا 5 درصد نوسانات را بیش از حد ارزیابی کند. اما این مطالعات همچنین نشان می دهد که ارزش پیش بینی کننده ای در VIX وجود دارد. در اینجا چند دستورالعمل ساده برای آنچه سطح VIX در مورد نوسانات آینده دلالت دارد آورده شده است:

  • VIX از 0-12: وقتی VIX در این سطح قرار دارد ، پیش بینی می شود نوسانات کم باشد. برای زمینه ، کمترین مقدار بسته شدن روزانه برای VIX در نوامبر 2017 9. 14 بود.
  • VIX از 13-19: این محدوده در طی 30 روز آینده طبیعی و نوسانات در نظر گرفته می شود که انتظار می رود VIX در این سطح طبیعی باشد.
  • VIX از 20 یا بالاتر: وقتی VIX بالاتر از 20 باشد ، می توانید انتظار داشته باشید که نوسانات در طی 30 روز آینده بالاتر از حد معمول باشد. این سطح به طور معمول در مواقع استرس بازار حاصل می شود ، مانند زمانی که نگرانی در مورد کندی اقتصادی یا رکود اقتصادی وجود دارد. در طی رویدادهای شدید بازار مانند بحران مالی یا شروع یک همه گیر جهانی ، VIX ممکن است به سطح 50 یا بالاتر برسد.

لازم به ذکر است که این دستورالعمل های خشن است - رویدادهای غیر منتظره می توانند آچار را به بازارها پرتاب کنند و در صورت تغییر شرایط ، می توان سطح پایین VIX را نیز دنبال کرد.

آیا می توانید در VIX سرمایه گذاری کنید؟

سرمایه گذاری در VIX به طور مستقیم امکان پذیر نیست ، اما می توانید ETF هایی را خریداری کنید که این شاخص را به عنوان راهی برای گمانه زنی در مورد تغییرات آینده در VIX یا به عنوان ابزاری برای محافظت از آن ردیابی کنید. این چیزی نیست که برای اکثر سرمایه گذاران که در تلاش هستند تا یک هدف بلند مدت مانند پس انداز بازنشستگی را برآورده کنند ، معقول باشد.

اما برای کسانی که تمایل بیشتری به تجارت و گمانه زنی دارند ، ETF هایی که VIX را ردیابی می کنند می تواند ابزاری مفید باشد. هنگامی که عدم اطمینان و ترس به بازار برخورد می کند ، سهام به طور کلی سقوط می کند و نمونه کارها شما می تواند مورد توجه قرار گیرد. اما داشتن مقدار کمی از پول در ETF سرمایه گذاری شده است که VIX را ردیابی می کند می تواند به کاهش ضربه کمک کند.

خط پایین

VIX شاخصی است که انتظارات در مورد نوسانات آینده را اندازه گیری می کند. تمایل به افزایش در مواقع استرس بازار دارد و آن را به ابزاری مؤثر برای معامله گران فعال تبدیل می کند. اگرچه نمی توان آن را مستقیماً سرمایه گذاری کرد ، می توانید ETF هایی را که VIX را ردیابی می کند خریداری کنید. هنگامی که سطح آن به 20 یا بالاتر برسد ، انتظارات این است که نوسانات طی هفته های آینده بالاتر از حد طبیعی خواهد بود.

سلب مسئولیت تحریریه: به کلیه سرمایه گذاران توصیه می شود قبل از تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری ، تحقیقات مستقل خود را در مورد استراتژی های سرمایه گذاری انجام دهند. علاوه بر این ، به سرمایه گذاران توصیه می شود که عملکرد محصول سرمایه گذاری گذشته هیچ تضمینی برای افزایش قیمت آینده ندارد.

پلن سرمایه گذاری...
ما را در سایت پلن سرمایه گذاری دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : لیلا اوتادی بازدید : 13 تاريخ : چهارشنبه 2 فروردين 1402 ساعت: 20:06