الگوی مثلث نزولی

ساخت وبلاگ

الگوی مثلث نزولی یکی از سه الگوی مثلث شناخته شده است. این مبتنی بر همان اصول اساسی به عنوان الگوی مثلث صعودی است. تفاوت این است که این الگوی یک بندر از یک شکست رو به پایین محسوب می شود. چندین بار پشت سر هم قیمت تقریباً به همان سطح پشتیبانی کاهش می یابد که خریداران کنترل می کنند و قیمت را به عقب می اندازند.

با این حال ، قدرت و حجم آن که این اتفاق می افتد کافی نیست ، بنابراین حرکات رو به بالا کوچکتر و کوچکتر می شود. این باعث می شود ویژگی خط روند نزولی معمولی فوقانی این الگوی ایجاد شود.

بنابراین این الگوی توسط دو خط مجزا مشخص می شود:

 

  • یک خط روند نزولی که حداقل 2 تاپ پایین را به هم وصل می کند
  • یک خط پشتیبانی افقی که حداقل 2 پایین قیمت را که کم و بیش در همان سطح قرار دارند متصل می کند

     

تجزیه الگوی مثلث نزولی

به محض اینکه سرانجام یک شکست رو به پایین یک واقعیت است ، روند موجود نزولی موجود ادامه می یابد. از این رو دلیل این که در زمینه تجزیه و تحلیل فنی ، مثلث نزولی به طور کلی یک الگوی ادامه محسوب می شود.

مانند بسیاری از سناریوهای برک آوت ، در بسیاری موارد تعامل بین پشتیبانی و مقاومت قابل مشاهده خواهد بود. سطح خاصی از قیمت که برای مدتی به عنوان پشتیبانی عمل کرده است ، اغلب در صورت بازپرداخت قیمت به آن سطح قیمت ، نقش مقاومت را پس از یک شکست نهایی به دست می آورد.

قابلیت اطمینان الگوی نمودار مثلث نزولی

هرچه خط مقاومت نزولی و خط پشتیبانی افقی بیشتر آزمایش شود ، الگوی قابل اطمینان تر می شود. شکل نیز مهم است ، به خصوص در پایان الگوی ، کانال قیمت باید به طور فزاینده ای باریک شود و حجم معاملات پایین تر شود.

هرچه این الگوی متمایز تر باشد ، بیشتر و سریعتر توسط سایر معامله گران نوسان فنی که این مجموعه را به این ترتیب تشخیص می دهند و سعی در تجارت با آن می کنند ، بیشتر و سریعتر می شوند. در مثال بالا ، در زمان پشتیبانی قبلی برای بار دوم ، یک دوتایی واضح و روشن پدیدار شد. این یک تنظیم بسیار خوب برای گرفتن موقعیت کوتاه اولیه یا افزایش موقعیت کوتاه موجود در حال حاضر بود.

شکستن الگوی مثلث نزولی

به خاطر داشته باشید که احتمال شکست کاذب همیشه وجود دارد ، به ویژه هنگامی که این الگوی در یک روند عمدتاً صعودی رخ می دهد ، احتمال چنین خرابی کاذب بیشتر است. شکستگی به سمت بالا از یک الگوی مثلث نزولی نیز می تواند در پایان یک روند نزولی طولانی مدت رخ دهد. در این حالت ، به یک الگوی معکوس تبدیل می شود که اولین نشانگر این است که روند بلند مدت موجود به پایان رسیده است.

به خصوص اگر ابتدا یک شکست کلاسیک وجود داشته باشد که خیلی سریع معکوس شد و سپس خط روند سقوط این الگوی اندکی پس از آن به سمت بالا شکسته شد. این احتمالاً می تواند نشانگر شروع روند جدید به سمت بالا باشد.

چگونه الگوی نمودار مثلث نزولی را تجارت کنیم؟

دو روش برای استفاده از این الگوی در یک استراتژی معاملاتی وجود دارد.

ورود و stoploss

در نمودار زیر ، سهام در طول (1) یا درست پس از تجزیه الگوی (2) فروخته می شود. سپس Stoploss یا دقیقاً بالاتر از شمع قبلی (3) یا بالاتر از جدیدترین نوسان (4) قرار می گیرد. اینها فقط دو فرصت هستند. بدیهی است که توقف های گسترده تر گزینه دیگری هستند. این کاملاً به استراتژی سرمایه گذاری خود شما بستگی دارد.

برای رویکرد دوم ، پس از تجزیه اولیه (1) فرد منتظر می ماند تا قیمت دوباره به سطح پشتیبانی قبلی (2) افزایش یابد. فقط در این صورت یک موقعیت کوتاه باز می شود. در این حالت ، 2 فرصت پس از تجزیه اولیه وجود داشت تا یک موقعیت کوتاه در حین عقب کشیدن باز شود.

با استفاده از این روش ، منتظر بازگشت قیمت کمی هستید. نقطه ضعف این است که اگر قیمت بلافاصله پس از اولین شکست ادامه یابد ، پنجره فرصت شما بسته می شود.

اهداف قیمت مثلث نزولی

به طور معمول ، از تفاوت بین خط افقی (a) و بالاترین نقطه قیمت خط روند نزولی (b) برای تعیین فاصله با هدف "C" استفاده می شود. در زیر نمونه ای از چنین پیش بینی هدف برای سهام Snowflake Inc. (SNOW) آورده شده است.

با این حال ، این یک قاعده بسیار کلی است و در واقعیت بهتر است هدف قیمت را با توجه به ایستگاه اولیه خود تعیین کنید. به عنوان مثال ، شما می توانید یکبار از فاصله توقف خود برای تعیین حداقل قیمت هدف اول استفاده کنید. در این حالت ، هدف قیمت دقیقاً به همان اندازه است که به اندازه stoploss شما است و بنابراین ریسک/پاداش 1/1 دریافت می کنید.

فرض کنید یک موقعیت کوتاه با قیمت 291،54 دلار (ورودی کوتاه) با سطح اولیه Stoploss با 347،70 دلار باز شد. اگر هدف اول در فاصله مساوی با Stoploss تنظیم شود ، 235،38 دلار دریافت می کنیم. با رسیدن به این سطح قیمت ، می توانید تصمیم بگیرید که Stoploss را به Breakeven منتقل کنید. هدف دوم می تواند به عنوان مثال در دو برابر فاصله توقف قرار گیرد (در این مثال با 189،22 دلار)

Training Stoploss

در صورتی که بخواهید تا حد ممکن در بازار بمانید تا بتوانید تا حد ممکن از این روند پول نقد کنید ، گزینه های بهتری نسبت به اهداف قیمت ثابت وجود دارد. در این مورد یک ایستگاه متوقف کننده انتخاب بسیار بهتری است.

چنین ایستگاه های مختلف در انواع مختلفی قرار دارند. به عنوان مثال ، شما می توانید از یک Stoploss استفاده کنید که بر اساس میانگین نشانگر دامنه واقعی است. این بهتر به عنوان "توقف لوستر" شناخته می شود.

خط پایین؛هنگامی که نوسانات زیاد باشد ، متوقف کردن سریعتر نسبت به دوره های ساکت تر تنظیم می شود ، زیرا میانگین محدوده واقعی به عنوان مرجع برای تعیین فاصله توقف استفاده می شود. با این حال ، Stoploss هرگز با ضرر شما تنظیم نمی شود. می توانید اطلاعات بیشتر در مورد آن را در این مقاله در مورد Chandelier Stop بخوانید.

نحوه یافتن الگوهای مثلث نزولی

الگوی مثلث نزولی در صفحه نمایش سهام ما پشتیبانی می شود. در بالای آن Chartmill همچنین به طور خودکار خطوطی را که الگوی را تشکیل می دهند ، ترسیم می کند. در برگه شاخص ها فقط می توانید "مثلث نزولی" را از فیلتر "نمودارهای نمودار" در برگه "شاخص ها" انتخاب کنید. یک صفحه کاملاً پیکربندی شده در دسترس است که به این مقاله مرتبط است. این یک پیوند مستقیم به صفحه نمایش است.

پلن سرمایه گذاری...
ما را در سایت پلن سرمایه گذاری دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : لیلا اوتادی بازدید : 17 تاريخ : يکشنبه 6 فروردين 1402 ساعت: 0:37