الگوهای شمعدانی برای cryptocurrency

ساخت وبلاگ

Candlestick pattes for Cryptocurrency

قادر به خواندن نمودار شمعدان یکی از با ارزش ترین مهارتهایی است که می توانید به عنوان یک معامله گر داشته باشید. از الگوهای شمعدان به طور گسترده ای برای نشان دادن قیمت های معاملات در بازار رمزنگاری استفاده می شود. این که آیا شما یک رویکرد سرمایه گذاری بلند مدت یا تجارت روزانه را انجام می دهید ، دانستن نحوه خواندن نمودارهای شمعدانی ضروری است. در این مقاله توضیح داده شده است که یک نمودار شمعدان چیست ، چگونه آنها را درک کنیم و چگونه الگوهای اساسی را که نشان دهنده حرکات خاص قیمت است ، تشخیص دهیم.

نمودار شمعدان ژاپنی چیست؟

نمودار شمعدان ژاپنی پایه و اساس بیشترین تجزیه و تحلیل فنی است و بینش در مورد احساسات بازار می دهد. این قیمت بالا ، پایین ، باز و نزدیک یک دارایی را در یک دوره زمانی خاص نشان می دهد. این کشور در دهه 1700 در ژاپن سرچشمه گرفت و توسط معامله گران برنج ژاپنی برای ردیابی قیمت بازار و حرکت روزانه برنج مورد استفاده قرار گرفت. صدها سال بعد ، به یک نمودار محبوب جهانی قیمت تبدیل شد که به صورت روزمره در بازارهای مالی مانند وال استریت استفاده می شد. اگرچه معمولاً توسط معامله گران بورس سهام برای سنجش حرکات قیمت استفاده می شود ، نمودارهای شمعدانی به راحتی توسط معامله گران رمزنگاری اتخاذ شده است.

درک نمودار شمعدان

نمودارهای شمعدانی به دلیل تعداد اطلاعاتی که در درون آنها وجود دارد ، می توانند کمی پررنگ به نظر برسند (شکل 1 را ببینید). با این حال ، خواندن آنها بسیار آسان است ، هنگامی که از جنبه های کلیدی ، که در زیر پوشش داده می شود ، خواندن آنها بسیار آسان است.

شکل 1 - نمودار استاندارد شمعدانی قرمز و سبز

رنگ شمعدان

بدنه هر شمعدان اغلب به رنگ سبز یا قرمز رنگ می شود. گرین به این معنی است که حرکت کلی قیمت در آن دوره مثبت بود. قرمز بدان معنی است که حرکت قیمت منفی بود.

نمودارهای شمعدانی سنتی ژاپنی از سفید برای حرکت مثبت و سیاه برای حرکت منفی استفاده می کردند. برخی از معامله گران هنوز هم از این طرح رنگی سنتی در نمودارهای خود استفاده می کنند. برخی دیگر از رنگ های مختلف به طور کلی استفاده می کنند.

هر شمعدان یک دوره زمانی (یا یک دوره معاملاتی) را نشان می دهد. تنظیم پیش فرض شمع ها معمولاً یک روز است ، اما فواصل زمانی مختلف زیادی وجود دارد که می توانید از آنها استفاده کنید. فواصل زمانی پایین تر ، مانند نمودارهای یک دقیقه ای ، پنج دقیقه ای یا 15 دقیقه ای می تواند برای معاملات روز بسیار مؤثر باشد. در مقابل ، فواصل بالاتر ، مانند یک روز ، یک هفته یا نمودارهای یک ماهه برای استراتژی های معاملات بلند مدت مفیدتر است. برخی از معامله گران از ترکیبی از بازه های زمانی مختلف برای به دست آوردن بهترین ها از هر دو جهان استفاده می کنند.

فواصل زمانی کم مانند پنج دقیقه یا 15 دقیقه جزئیات زیادی را برای معامله گران روز ارائه می دهد ، در حالی که فواصل زمانی زیاد مانند یک روز یا یک هفته برای معاملات بلند مدت قابل اطمینان تر است.

بدنه یک شمعدان اطلاعاتی در مورد قیمت باز و بسته شدن یک دارایی برای آن بازه زمانی خاص به شما می دهد (شکل 2 را ببینید). با یک شمع سبز ، لبه پایین بدن نشان می دهد که دارایی در چه قیمتی باز شده و لبه بالایی نشان دهنده قیمت بسته شدن است. برعکس ، با یک شمع قرمز ، لبه بالایی نشان دهنده قیمت باز است و لبه پایین نشانگر بسته شدن است.

شکل 2 - قیمت افتتاح و بسته شدن شمعدان

نمودار شامل شمعدان های متعدد در یک ردیف است. شاید متوجه شده باشید که باز کردن شمع قرمز کاملاً با نزدیک شدن بدنه شمع سبز قبلی.

فتیله شمعدان بالاترین و کمترین قیمت دارایی را که در یک بازه زمانی خاص معامله می شود نشان می دهد (شکل 3 را ببینید). بالای فتیله نشان دهنده بالاترین قیمت دارایی است که در آن معامله می شود. قسمت پایین آن کمترین قیمت را در طی آن بازه نشان می دهد.

شکل 3 - شمعدان زیاد و پایین

فتیله شمعدان بالاترین و کمترین قیمت دارایی را که در یک بازه زمانی خاص معامله می شود نشان می دهد (شکل 3 را ببینید). بالای فتیله نشان دهنده بالاترین قیمت دارایی است که در آن معامله می شود. قسمت پایین آن کمترین قیمت را در طی آن بازه نشان می دهد.

فتیله شمعدان بالاترین و کمترین قیمت دارایی را که در یک بازه زمانی خاص معامله می شود نشان می دهد (شکل 3 را ببینید). بالای فتیله نشان دهنده بالاترین قیمت دارایی است که در آن معامله می شود. قسمت پایین آن کمترین قیمت را در طی آن بازه نشان می دهد.

تفسیر الگوهای شمعدانی

طیف وسیعی از الگوهای مختلف وجود دارد که معامله گران برای تعیین روند بازار از آن استفاده می کنند. این قطعه شامل دو الگوی مهم نمودار صعودی و دو الگوی اساسی شمع نزولی خواهد بود. بیشتر معامله گران برای پیش بینی روند بازار از الگوهای نمودار به همراه سایر شاخص ها استفاده می کنند. شایان ذکر است که بیشتر الگوهای نمودار با استفاده از یک بازه زمانی بالاتر ، مانند یک نمودار یک روزه یا یک هفته ، مؤثرتر هستند.

مهم است که بخاطر بسپاریم

نمودارها تنها یک ابزار در جعبه ابزار معامله گر هستند و اغلب در کنار انواع شاخص ها مانند RSI یا MACD برای پیش بینی دقیق تر جهت قیمت در بازار استفاده می شوند.

الگوهای صعودی الگوهای شمعدانی هستند که از لحاظ تاریخی منجر به تکمیل حرکت به سمت بالا شده اند.

یک گاو نر نوعی الگوی ادامه است که در صورت وجود یک حرکت بزرگ به سمت بالا شکل می گیرد و به دنبال آن دوره ادغام با خطوط روند همگرا (شکل 4). اگر این الگوی تأیید شود ، احتمال ادامه حرکت به سمت بالا وجود دارد.

شکل 4 - الگوی پنیر گاو نر

گوه در حال سقوط نوعی الگوی شمعدان معکوس است که با رونوشت های همگرا رو به پایین مشخص می شود (شکل 5 را ببینید). خطوط روند ، که از اوج و پایین تر از پایین کشیده شده اند ، شروع به همگرایی می کنند زیرا جنبش به سمت پایین حرکت را از دست می دهد و خریداران دوباره وارد بازار می شوند تا نرخ نزول را کاهش دهند. قبل از همگرایی خطوط ، غالباً یک شکستن قیمت بالاتر از روند بالایی وجود دارد.

شکل 5- الگوی گوه در حال سقوط

الگوهای نزولی الگوهای شمعدانی هستند که قبلاً پس از اتمام شکل گیری منجر به حرکت به سمت پایین شده اند.

سر و شانه

یک سر و شانه ها یک الگوی معکوس است که به عنوان یک پایه (همچنین به عنوان گردنبند نیز شناخته می شود) به همراه سه قله ، قله های بیرونی (معروف به شانه ها) از نظر ارتفاع نزدیک هستند و قله میانی (سر) بالاترین (بالاترین (سر) است (سر)شکل 6 را ببینید). معمولاً برای پیش بینی معکوس قیمت آینده استفاده می شود. توجه به این نکته حائز اهمیت است که این الگوی فقط در صورت وجود نزدیک در زیر پایه کامل است. الگوی سر و شانه ها یکی از مطمئن ترین الگوهای معکوس در نظر گرفته می شود.

شکل 6 - الگوی سر و شانه ها

گوه در حال افزایش نوعی الگوی واژگونی است که با خطوط همگرایی رو به بالا متمایز می شود (شکل 7 را ببینید). خطوط روند ، که از بالای اوج و پایین تر از پایین کشیده شده اند ، شروع به همگرایی می کنند زیرا حرکت به سمت بالا حرکت خود را از دست می دهد و فروشندگان قدم می گذارند تا سرعت رشد را کاهش دهند. غالباً قبل از همگرایی خطوط ، یک شکستن قیمت در زیر روند پایین تر وجود دارد.

شکل 7 - افزایش الگوی گوه

نحوه ترسیم نمودار شمعدانی

TradingView یک بستر عالی برای ترسیم نمودارهایی است که دارای چندین ابزار مفید است. به طور خاص ، ابزار خط Trend و ابزار پرتوی افقی معمولاً توسط معامله گران و سرمایه گذاران استفاده می شود. از ابزار خط Trend برای اتصال شمعدان استفاده می شود تا الگویی مانند موارد ذکر شده در بالا ایجاد شود. ابزار پرتوی افقی برای علامت گذاری سطح پشتیبانی ، سطح مقاومت و برای برجسته کردن اهداف خرید و فروش شما مفید است.

مهم است که از نظر عاطفی به یک سکه وابسته نشوید ، زیرا این ممکن است بر الگوهای خود تأثیر بگذارد ، و در واقع ممکن است الگویی را که توسط هیچ مدرک واقعی پشتیبانی نمی شوند ، شناسایی کنید. این زمانی است که می توانید خود را در دردسر زیادی پیدا کنید. بنابراین ، ما همیشه باید سعی کنیم نمودارها را بر اساس شواهد موجود بکشیم و هرگز بر اساس احساسات ، احساساتی ، شایعه یا آنچه فکر می کنید سکه ارزش آن را دارد ، بر اساس آن نیست.

یادگیری نحوه خواندن نمودار شمعدان یکی از مهارتهای اساسی هر معامله گر موفق است. در این مقاله ، نمودار شمعدانی ، چگونگی درک آنها و چگونگی تشخیص برخی از الگوهای اساسی و منظور آنها چیست. این اطلاعات پایه و اساس تجزیه و تحلیل فنی است که می توانید اطلاعات بیشتری در مورد پلت فرم Swyftx Lea بخوانید. دانستن نحوه خواندن نمودارهای رمزنگاری ، همراه با شاخص های کلیدی ، مطمئناً در تجارت و سرمایه گذاری شما به خوبی خدمت می کند.

برای این کار بیشتر ثبت نام کنید.

Cryptocurrency Investment

سرمایه گذاری cryptocurrency

ارزهای رمزنگاری شده به عنوان یک سرمایه گذاری سرگرم کننده آغاز شد اما جهان را با طوفان سوق داده است. Cryptocurrency بیش از یک دهه است که وجود دارد. قبلاً شناخت و پذیرش جهانی را دریافت کرده است. با این حال ، بیت کوین و سایر ارزهای رمزپایه نوسانات وحشی در قیمت را مشاهده می کنند. امروز دانستن بیت کوین و صحبت کردن در مورد آن در محافل اجتماعی است

What is Bitcoin dominance?

تسلط بیت کوین چیست؟

تسلط بیت کوین معیاری است که چقدر از کل کلاه Crypto از بیت کوین تشکیل شده است. این می تواند به شما در درک روند BTC و ALT کمک کند. تسلط بیت کوین فعلی را مشاهده کنید. مهمترین چیز در مورد تسلط بیت کوین این است که می تواند به شما کمک کند درک کنید

Bitcoin price prediction end of December 2021

پیش بینی قیمت بیت کوین پایان دسامبر 2021

بیش از ده سال پیش در سال 2009 راه اندازی شد ، بیت کوین یک ارز مجازی با فناوری blockchain. این سکه توسط Satoshi Nakamoto برای غلبه بر کاستی های ارزهای صادر شده توسط دولت بدون نیاز به یک مرجع کنترل ایجاد شده است. این به عنوان یک فروشگاه ارزش و یک روش پرداخت برای هر فرآیند معامله در عمل می کند

پلن سرمایه گذاری...
ما را در سایت پلن سرمایه گذاری دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : لیلا اوتادی بازدید : 18 تاريخ : چهارشنبه 2 فروردين 1402 ساعت: 23:37