سفارش بازار در مقابل سفارش محدود

ساخت وبلاگ

سفارش در بورس سهام می تواند خرید سهام یا فروش سهام باشد. از نظر فنی ، معامله خرید یا فروش که انجام می دهید به عنوان سفارش خرید یا فروش شناخته می شود. دو نوع نظم وجود دارد که می توانید هنگام معامله سرمایه گذاران در بورس سهام قرار دهید: سفارش بازار و سفارش محدود. بنابراین سفارش بازار و سفارش محدود اساساً دو روش مختلف خرید و فروش سهام در بورس سهام است.

معنی

در اینجا تفاوت بین سفارش بازار و سفارش محدود وجود دارد:

سفارش بازار یک سفارش خرید یا فروش در یک بورس است که در آن سرمایه گذاران فقط از مقدار مورد نظر برای خرید یا فروش آن یاد می کنند و قیمت با توجه به قیمت های زنده بازار تصمیم می گیرد.

محدودیت سفارش زمانی است که سرمایه گذاران هم مقدار و هم قیمت را مشخص می کنند و سفارش فقط با رسیدن قیمت بازار به سطح مورد نظر اجرا می شود.

سفارش بازار چگونه کار می کند؟

به ترتیب بازار ، مقدار خرید و فروش سهام در آن مشخص شده است و قیمت آن نیست. به ترتیب بازار ، معاملات با قیمت های زنده بازار قرار می گیرند. سرمایه گذاران عموماً قیمت های سهام را برای هفته ها یا ماه ها نظارت می کنند و منتظر رسیدن قیمت به قیمت مورد نظر هستند.

پس از سفارش برای سهام X ، به مبادله می رود. بورس اوراق بهادار با سفارش خرید با سفارش فروش سرمایه گذار دیگر مطابقت دارد و معامله انجام می شود.

قبل از سفارش بازار چه باید بدانید

به ترتیب بازار ، هر دو سرمایه گذاران خطر کمی وجود دارد: خریداران و فروشندگان.

ممکن است در هنگام قرار دادن سفارش و هنگام اجرای آن ، تأخیر دوم یا بیشتر وجود داشته باشد. قیمتی که در آن سفارش در واقع اجرا می شود ممکن است دقیقاً مشابه باشد که سفارش در آن قرار داده شود زیرا قیمت بورس در عرض چند ثانیه تغییر می کند.

این احتمال وجود دارد که یک سفارش فروش برای 100 سهام یک شرکت در هنگام قیمت 200 روپیه قرار گیرد اما با گذشت زمان اجرا ، این امکان وجود دارد که قیمت یک سهم واحد به 198 روپیه یا پایین بیاید.

سفارش محدود چگونه کار می کند؟

در یک سفارش محدود ، شما باید مقدار مورد نظر برای خرید و فروش و همچنین قیمت مورد نظر خود را مشخص کنید. این سفارش با هیچ قیمتی دیگر اجرا نمی شود. این تفاوت اصلی بین ترتیب بازار و ترتیب محدود است.

بگویید که می خواهید 10 سهام Reliance Industries را با 2،000 روپیه در هر سهم خریداری کنید و سهام در سطح 2،160 روپیه معامله می شود ، این سفارش اجرا نمی شود.

این تنها زمانی است که قیمت یک سهم به 2000 روپیه کاهش می یابد ، سفارش اجرا می شود. پس از ذکر قیمت و کمیت ، سفارش با مبادله قرار می گیرد اما فقط در شرایطی اجرا می شود که ارزش سهم RIL به سطح مورد نظر کاهش یابد.

قبل از قرار دادن یک سفارش محدود ، چه باید بدانید

در صورت عدم دستیابی به ارزش مورد نظر در یک جلسه معاملاتی واحد ، می توانید سفارش شما توسط کارگزار لغو شود.

سفارشات محدودیت 100 ٪ موفقیت ندارند. اگر سرمایه گذاران بیشتری برای مقادیر مختلف در 2000 روپیه سفارش دهند ، در این حالت ، بسته به اینکه سفارش سرمایه گذار ابتدا به صرافی ها برسد ، سفارشات اجرا می شوند. سفارشات به ترتیب صعودی اعدام می شوند.

اکنون ، از آنجا که خرید و فروش سفارشات برای انجام یک معامله به طور طبیعی در صورتی که کسی وجود نداشته باشد ، یک سرمایه گذار نیز قادر به خرید چیزی نیست. بنابراین اگر با یک قیمت خاص سفارشات محدودیت چندگانه وجود داشته باشد ، سفارشات تا زمانی که سهام کافی در دسترس باشد ، شروع به کار می کنند.

قیمت حد مطلوب: 100 روپیه

فروشندگان:

بگویید سرمایه گذار A برای 10 سهم سفارش فروش ارسال کرده است

سرمایه گذار B 15 سهام

سرمایه گذار ج: 3 سهام

خریداران:

سرمایه گذار D یک سفارش خرید برای 25 سهم ارسال کرد

سرمایه گذار E برای 10 سهم

از آنجا که D ابتدا سفارش را ارسال کرده و سهام کافی برای فروش برای او (A+B) در دسترس است ، سفارش وی اجرا می شود. با این حال ، ممکن است دستور E به دلیل اینکه می خواهد 10 سهم بخرد ، اجرا نشود اما سفارش موجود در دسترس است ، فقط 3 سهم ارائه می دهد. همچنین ، سفارش E با صرافی ها پس از سفارش D قرار داده شد.

تفاوت بین سفارش بازار و سفارش محدود

سفارش بازارترتیب محدود
فقط باید مقدار مشخص شود.مقدار و قیمت هر دو هنگام سفارش باید مشخص شوند
معامله با قیمت های زنده بازار انجام می شودسفارشات با قیمت مشخص شده توسط سرمایه گذار اجرا می شوند

سفارش بازار در مقابل سفارش: کدام یک را باید انتخاب کنید

قرار دادن سفارش بازار مناسب تر است که هدف خرید سریع یا فروش سهام باشد ، زیرا خرید و فروش براساس شرایط بازار اداره می شود و نه قیمت از پیش تصمیم گیری. سفارشات بازار همچنین برای افرادی که به دنبال سرمایه گذاری در دراز مدت هستند مناسب است و از نوسانات کوتاه مدت بازار زحمت نمی کشند. از طرف دیگر ، محدودیت سفارشات ممکن است معقول باشد که یک سرمایه گذار بخواهد از یک بازار بی ثبات استفاده کند و از این رو برای معامله گران به دنبال رزرو سود در کوتاه مدت مناسب تر است. سفارشات محدود نیز به درک و تجربه کمی بیشتر نیاز دارند و اغلب توسط سرمایه گذاران فصلی مورد استفاده قرار می گیرند. صرف نظر از آنچه شما انتخاب می کنید ، درک خطرات و عملکردهای ذاتی بازار سهام مهم است.

پلن سرمایه گذاری...
ما را در سایت پلن سرمایه گذاری دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : لیلا اوتادی بازدید : 16 تاريخ : چهارشنبه 2 فروردين 1402 ساعت: 23:50