اهمیت تحلیل احساسات رسانه های اجتماعی (و نحوه انجام آن)

ساخت وبلاگ

بازاریابان امروز به درستی با معیارها وسواس دارند.

اما فراموش نکنید که مشتریان شما بیش از نقاط داده نیستند.

و به راحتی می توانید از احساسات و احساسات مشتریان خود غافل شوید ، زیرا کمیت آنها دشوار است.

با این حال ، در نظر بگیرید که احساسات عامل شماره یک در تصمیم گیری های خرید است. با توجه به اینکه بسیاری از مصرف کنندگان افکار و احساسات خود را در چندین کانال اجتماعی به اشتراک می گذارند ، مارک ها برای درک چگونگی احساس محصولاتشان باید بر روی پچ پچ نظارت کنند.

وارد دنیای تحلیل احساسات رسانه های اجتماعی شوید. این یک تاکتیک است که مارک های زرنگ و دانا برای ترجمه رفتار رسانه های اجتماعی به داده های تجاری عملی از آن استفاده می کنند.

در این راهنما ، ما اهمیت تجزیه و تحلیل احساسات رسانه های اجتماعی ، چگونگی انجام آن و آنچه را که می تواند برای تغییر شغل شما انجام دهد ، تجزیه خواهیم کرد.

تحلیل احساسات رسانه های اجتماعی چیست؟

تجزیه و تحلیل احساسات رسانه های اجتماعی فرایند بازیابی اطلاعات در مورد درک مصرف کننده از یک محصول ، خدمات یا مارک است.

اگر می خواهید دقیقاً بدانید که مردم نسبت به تجارت شما چه احساسی دارند ، تجزیه و تحلیل احساسات مهم است. به طور خاص ، تجزیه و تحلیل احساسات رسانه های اجتماعی زمینه ای را برای مکالمات مشتریان در مورد فضای اجتماعی فراهم می کند.

به تجزیه و تحلیل احساسات به عنوان زیر مجموعه گوش دادن اجتماعی فکر کنید. در حالی که مشاغل باید بدیهی است که ذکرهای خود را رصد می کنند ، تجزیه و تحلیل احساسات به احساسات مثبت ، منفی و خنثی پیرامون آن ذکرها منتقل می شود.

چرا تجزیه و تحلیل احساسات رسانه های اجتماعی اهمیت دارد

آیا محصول شما نوعی احساس گرم و فازی به مشتریان می دهد؟آیا انتظارات آنها را با کیفیت خدمات خود برآورده می کنید؟تجزیه و تحلیل احساسات می تواند به این سؤالات و سپس برخی پاسخ دهد.

بیایید به برخی از دلایلی که شما باید بر احساسات رسانه های اجتماعی نظارت کنید ، نگاهی بیندازیم.

این به شما کمک می کند مخاطبان خود را درک کنید

به خاطر داشته باشید که ذکرهای شما ، چه مثبت و چه منفی ، در خلاء اتفاق نمی افتد. مارک ها به جای تمرکز روی یک تعارف یا شکایت یک طرفه ، باید به تصویر بزرگتر از احساسات مخاطبان خود نگاه کنند. به عنوان مثال ، یک ستایش از ستایش قطعاً یک امتیاز است ...

example of a twitter exchange reflecting positive sentiment

... و سیل شکایات می تواند شما را نسبت به مشکلات مربوط به محصول یا خدمات خود که باید مورد توجه قرار گیرد هشدار دهد.

می توانید داده های عملی را جمع آوری کنید

زیبایی رسانه های اجتماعی برای تجزیه و تحلیل احساسات این است که داده های زیادی برای جمع آوری وجود دارد. با توجه به اینکه بیشتر و بیشتر مصرف کنندگان در مورد مارک های اجتماعی برچسب گذاری و صحبت می کنند ، می توانید به داده های واقعی ضربه بزنید که نشان می دهد مارک شما در طول زمان چگونه اجرا می کند ، و در تمام سیستم عامل هایی که در آن حضور در رسانه های اجتماعی دارید.

شما می توانید با مشتریانی که در آن قرار دارند ملاقات کنید

تجزیه و تحلیل احساسات رسانه های اجتماعی به مشاغل کمک می کند تا مشخص کنند که چه موقع و چگونه می توانند مستقیماً با مشتریان خود درگیر شوند. پاسخ عمومی به یک احساسات منفی و حل مشکل مشتری می تواند شگفتی هایی را برای شهرت برند شما ایجاد کند.

می توانید بینش معنی داری در مورد پیام رسانی برند خود کسب کنید

همانطور که می بینید که چگونه کاربران با برند شما و انواع محتوای مورد نظر خود ارتباط برقرار می کنند ، می توانید پیام رسانی برند خود را برای تأثیرگذاری بیشتر مجدداً مورد استفاده قرار دهید.

چگونه خودتان تجزیه و تحلیل احساسات را انجام دهیم

با درک اساسی از تجزیه و تحلیل احساسات مثبت و منفی ، بیایید در مورد نحوه انجام آن صحبت کنیم. اگرچه تجزیه و تحلیل احساسات می تواند به بینش های ارزشمندی برای مارک ها منجر شود ، اما بدون چالش های آن نیست.

دریابید که مردمی در مورد شما کجا صحبت می کنند

همانطور که اشاره شد ، مصرف کنندگان در مورد مارک هایی مانند گذشته هرگز صدا نمی کنند. این هم در رسانه های اجتماعی و هم در خارج از کشور صادق است.

بدیهی است که مشاغل باید به ذکرهای اجتماعی خود در توییتر ، اینستاگرام ، فیس بوک و Tiktok توجه کنند. انجام این کار یک روش عالی برای سرمایه گذاری در ستایش و پرداختن به انتقاد به موقع است.

به گفته این ، شما همچنین باید سایت های شخص ثالث و انجمن های بررسی را کنترل کنید. این شامل بررسی های Google ، Reddit و سایت هایی مانند Yelp است!

Many customer conversations are happening off-social, including third-party sites and Google

و اگر در حوزه تجارت الکترونیک هستید ، بررسی های سایت شما به ویژه با ارزش است. از بینش مشتریان وفادار که بیشترین معنی را برای تجارت شما دارند ، غافل نشوید. در اینجا نمونه ای از احساسات مثبت از یکی از صفحات محصول Girlfird Collective آورده شده است.

On-site reviews are important when conducting sentiment analysis for ecommerce

نظارت بر همه این سیستم عامل ها به صورت دستی می تواند وقت گیر باشد. به همین دلیل ما یک ابزار گوش دادن اجتماعی مانند Sprout Social را توصیه می کنیم. به عنوان مثال ، با Sprout ، می توانید شبکه های اولویت خود را برای گوش دادن برای جلوگیری از نظارت بر ذکرهای خود "با دست" انتخاب کنید. همچنین می توانید کلمات کلیدی مربوط به برند خود را در مواردی که مشتریان شما را مستقیماً برچسب نمی زنند ردیابی کنید.

Sprout topic builder

شرایط خود را برای تجزیه و تحلیل احساسات انتخاب کنید

تجزیه و تحلیل احساسات مؤثرتر است که بتوانید ذکرهای مثبت خود را از ذکرهای منفی خود جدا کنید.

این یعنی جستجوی شرایط مربوطه که احساسات مشتری را برجسته می کند.

برخی از اصطلاحات احساسات ساده است و برخی دیگر ممکن است مخصوص صنعت شما باشد. در هر صورت ، شرایط احساسات شما باید به اصطلاحات مثبت و منفی تقسیم شود. در زیر نمونه ای از آنچه ممکن است برخی از این اصطلاحات برای جستجوی احساسات به نظر برسد.

  • مثبت: بهترین ، عشق ، پنجم ، شگفت انگیز ، عالی ، با تشکر
  • منفی: بدترین ، نفرت ، ugh ، ناامید ، بد ، اجتناب کنید

ذکرهای خود را در متن قرار دهید

اینجاست که تجزیه و تحلیل احساسات مشکل می شود.

حجم اصطلاحات مربوط به احساسات در جستجوهای شما همیشه داستان کامل از احساس مشتریان را بیان نمی کند. این مهم است که ذکر کنید که ذکرهای خود را دوبار بررسی کنید و جایی برای خطای تحلیلی بگذارید.

در اینجا مثال خوبی از صفحه فیس بوک Netflix آورده شده است. هواداران بدیهی است که ستایش های برنامه نویسی خود را می خوانند ، اما در حین انجام این کار ، اصطلاحاتی مانند "زشت" ، "گریه" و "افسرده" را پرتاب می کنند. اگر دیدید که این اصطلاحات در ذکرهای خود بدون زمینه ظاهر می شوند ، ممکن است باعث زنگ خطر شود.

Context is crucial for monitoring Idea for sentiment analysis

طعنه نیز می تواند هنگام تجزیه و تحلیل احساسات ، سردرگمی ایجاد کند. وقتی کسی توییت می کند "من آن را دوست دارم وقتی که پس از یک پرواز نه ساعته ، چمدان هایم را از دست می دهم" ، آنها بدیهی است که از تجربه آنها هیجان زده نمی شوند.

اگرچه تجزیه و تحلیل احساسات بیشتر اوقات دقیق خواهد بود ، اما شما همیشه می خواهید این نوع از فضای باز را داشته باشید. ترکیبی از گوش دادن دستی و یادگیری ماشین برای به دست آوردن "کاملترین" تجزیه و تحلیل احساسات ممکن است ، که ما را به سمت نکته بعدی ما سوق می دهد.

بگذارید یک ابزار تجزیه و تحلیل احساساتی کار را برای شما انجام دهد

حجم زیاد مکالمات در حال حاضر اتفاق می افتد ، دلیل کافی برای سرمایه گذاری در یک ابزار گوش دادن به رسانه های اجتماعی مانند Sprout است.

قابلیت های گوش دادن اجتماعی Sprout بیشتر کارهای وقت گیر مربوط به گوش دادن اجتماعی را از بین می برد.

برای مبتدیان ، جوانه زدن را در زمان واقعی مانیتور و سازمان های اجتماعی خود را سازمان می دهد. با کمک سازنده Query ما ، می توانید اصطلاحات مربوط به تجزیه و تحلیل احساسات را انتخاب کنید که می خواهید ردیابی کنید.

Sprout query builder

در همین حال ، برگه شنوندگان فعال شما امکان دسترسی یک کلیک به پرس و جو از جمله شکایات ، تعارف و تجربیات خاص مشتری را فراهم می کند.

Sprout active listening topics

ویجت تجزیه و تحلیل احساسات Sprout در بینش های گوش دادن بر ذکرهای مثبت ، منفی و خنثی شما برای یک دوره زمانی خاص نظارت می کند و نشان می دهد که چگونه این ذکرها با گذشت زمان تکامل یافته اند. به عبارت دیگر ، می توانید تعیین کنید که آیا درک برند شما از ماه به ماه در حال بهبود است یا خیر.

Sprout listening sentiment analysis

چگونه می توان از طریق تجزیه و تحلیل احساسات یک تجارت بهتر ایجاد کرد

بینش هایی که از تجزیه و تحلیل احساسات به دست می آورید می تواند مستقیماً به تغییرات مثبت برای تجارت شما تبدیل شود.

اینها برخی از مزایای تجزیه و تحلیل احساسات رسانه های اجتماعی منظم است:

خدمات مشتری خود را افزایش دهید

همانطور که قبلاً اشاره شد ، تجزیه و تحلیل احساسات مارک ها را ترغیب می کند تا به ذکرهای خود نزدیکتر شوند. این به معنای توجه بیشتر به نظرات و نگرانی ها در هنگام ظاهر شدن است. پرداختن به این ذکرها - چه منفی و چه مثبت ، سیگنال هایی که به مشتریان خود گوش می دهید.

فرصت هایی را برای بهبود محصولات خود مشاهده کنید

در یک یادداشت مرتبط ، نظارت بر تعارف ها و شکایات می تواند به شما کمک کند تا در آینده مردم چه چیزی را می خواهند از شما ببینند. امروزه مصرف کنندگان هر چیزی خجالتی هستند که صحبت از آن خجالتی است ، اما هنوز هم مارک های خود را برای بازخورد باز می کنند.

انجام تجزیه و تحلیل رقابتی جامع

شما می خواهید بدانید که مردم نسبت به تجارت شما چه احساسی دارند ، اما باید این احساس را داشته باشید که مخاطبان شما نسبت به رقبای خود چه احساسی دارند. از طریق تجزیه و تحلیل احساسات رسانه های اجتماعی ، می توانید درک کنید که چرا ممکن است کسی به یک رقیب گزاف گویی کند یا محصول خود را به شما ترجیح دهد.

اطمینان حاصل کنید که پیام شما در نقطه است

پیدا کردن لحن خود در رسانه های اجتماعی می تواند یک چالش باشد. در حال حاضر ، بسیاری از مشتریان با مارک های طنز آمیز مانند Moonpie به طور خاص به دلیل Snark خود درگیر هستند. افزایش ذکرهای مثبت شما ممکن است به معنای تغییر نحوه صحبت با مشتریان برای ایجاد وزوز بیشتر باشد.

سلامت بلند مدت برند خود را کنترل کنید

این بزرگ است.

درست همانطور که شما ترافیک و پیروان خود را رصد می کنید ، ردیابی احساسات به مرور زمان تضمین می کند که با مخاطبان و صنعت خود رابطه مثبتی دارید.

تجزیه و تحلیل احساسات رسانه های اجتماعی از اهمیت ویژه ای برخوردار است وقتی که تجارت شما در حال ایجاد تغییرات بزرگ است - به عنوان مثال راه اندازی محصولات ، افزایش قیمت گذاری یا تجدید نظر ، به عنوان مثال. نگاه کردن به احساسات رسانه های اجتماعی می تواند آرامش خاطر را برای شما فراهم کند یا یک بحران بالقوه را قبل از وقوع رخ دهد.

و با آن ، ما راهنمای خود را برای تجزیه و تحلیل احساسات رسانه های اجتماعی می پردازیم!

آیا می دانید پیروان و مشتریان شما نسبت به شما چه احساسی دارند؟

احساسات و عواطف مشتری شما برای نادیده گرفتن بسیار مهم است.

با تجزیه و تحلیل احساسات ، هیچ حدس دوم آنچه مردم درباره برند شما فکر می کنند وجود ندارد. نظارت و تجزیه و تحلیل مکالمات اتفاق می افتد در رسانه های اجتماعی و فراتر از آن می تواند به شما در تصمیم گیری های مبتنی بر داده برای تجارت خود کمک کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد چگونگی گوش دادن به استراتژی شما ، نقشه گوش دادن به رسانه های اجتماعی Sprout را بررسی کنید.

  • گوش دادن اجتماعی
  • استراتژی رسانه های اجتماعی

برنت بارنارت یک نویسنده حرفه ای و منتقد محتوا است. هنگامی که او با آخرین کلمات کلیدی نمی جنگد ، اغلب می توانید او را پیدا کنید که نزدیکترین گیتار است. احساس راحتی کنید که او را در توییتر اشکال دهید یا وب سایت وی را بررسی کنید (BrentWrites.com)

پلن سرمایه گذاری...
ما را در سایت پلن سرمایه گذاری دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : لیلا اوتادی بازدید : 16 تاريخ : دوشنبه 7 فروردين 1402 ساعت: 14:43