ارزش گذاری نمونه کارها - همه آنچه که باید بدانید

ساخت وبلاگ

در این مقاله به توضیح مفاهیم اصلی مرتبط با سبد سرمایه گذاری و بررسی مهم ترین رویه های ارزش گذاری می پردازیم.

از نظر مالی، پرتفولیو، دارایی های جمعی یک سرمایه گذار است که از گروهی از سرمایه گذاری ها مانند سهام، اوراق قرضه، کالاها یا بیشتر تشکیل شده است. به عنوان یک عنصر اساسی در امور مالی، ارزش گذاری و مدیریت پرتفوی به طور کلی به عنوان ارکان اصلی برنامه ریزی مالی در نظر گرفته می شود. پرتفوی هایی که به درستی ارزش گذاری و مدیریت می شوند، به ویژه در بلندمدت، می توانند نقش کلیدی در ثروت کلی و امنیت مالی داشته باشند. اصطلاح ارزش گذاری پرتفولیو به فرآیند تخمین ارزش واقعی یک سبد، چه به منظور فروش و انتقال مالکیت آن و چه برای مدیریت دارایی ها اشاره دارد. در این مقاله به توضیح مفاهیم اصلی مرتبط با سبد سرمایه گذاری و بررسی مهم ترین رویه های ارزش گذاری می پردازیم.

پرتفوی سرمایه گذاری و ارزش گذاری آن

در ابتدایی‌ترین شکل، پرتفوی سرمایه‌گذاری را می‌توان مجموعه‌ای از اوراق بهادار منتشر شده منفرد، مانند سهام، اوراق قرضه و سایر ابزارهای مالی تعریف کرد که به منظور دستیابی به سطح معینی از سود و سود با هم ترکیب می‌شوند. برای دستیابی به بازده و منافع مطلوب، لازم است احتمالات نتایج بالقوه را تجزیه و تحلیل کرده و مقادیر واقعی متناظر آنها را محاسبه کرد.

این امر با انجام تجزیه و تحلیل و ارزیابی کامل کلیه اوراق بهادار منفرد موجود در پرتفوی و همچنین با اجرای روش های مختلف ریاضی قابل انجام است. در این راستا، ارزش گذاری پرتفوی به عنوان یک عنصر اساسی برنامه ریزی مالی در نظر گرفته می شود که به طور گسترده توسط بسیاری از سرمایه گذاران فردی و همچنین توسط شرکت های مدیریت دارایی نهادی و حرفه ای مورد استفاده قرار می گیرد.

سبد سرمایه گذاری چیست؟

اساساً سبد سرمایه گذاری مجموعه ای از سرمایه گذاری است که متعلق به یک فرد، یک شرکت یا یک سازمان است. در مفهوم عملی تر، می توان آن را به عنوان گروهی از اوراق بهادار تعریف کرد که متعلق به یک سرمایه گذار خاص است. تنوع سرمایه گذاری های مالی بالقوه به دلیل عوامل متعددی مانند مشخصات ریسک سرمایه گذار، تحمل، وضعیت مالی فعلی، اهداف آتی، منابع موجود، سبک سرمایه گذاری و زمان معاملات صورت می گیرد.

همه این عناصر تأثیر اساسی در انتخاب سرمایه گذاری های در نظر گرفته شده و توانایی سرمایه گذار در شناسایی فرصت های سرمایه گذاری موفق و سودآور دارند. به طور کلی ، هرچه نمونه کارها متنوع تر باشد ، در به حداقل رساندن تأثیر ریسک هر سرمایه گذاری واحد ، مؤثرتر است. با این حال ، تنها راه دستیابی به تنوع مؤثر ، تجزیه و تحلیل صحیح و ارزش گذاری هر امنیت به صورت جداگانه است.

نمونه کارها شامل چه مواردی است؟

یک نمونه کارها سرمایه گذاری به طور معمول شامل انواع مختلف سرمایه گذاری مانند سهام ، اوراق قرضه ، صندوق های متقابل ، ETF ها ، کالاها یا سایر ابزارهای مالی است. در این گروه ، انتخاب اوراق بهادار هم به استراتژی های سرمایه گذاری موجود و هم از نوع متنوع سازی در نظر گرفته شده بستگی دارد. در اینجا برخی از رایج ترین انواع سرمایه گذاری ها وجود دارد:

  • اوراق قرضه - اوراق قرضه به عنوان یک ابزار بدهی عمل می کند ، به این معنی که آنها یک وام با نرخ و مدت زمان بهره را نشان می دهند. اوراق قرضه توسط دولت ها ، شهرداری ها و شرکت های خصوصی با هدف جمع آوری پول برای پروژه های خاص صادر می شود. به دلیل داشتن ماهیت مشترک و مایع آنها ، پیوند دادن به اوراق قرضه نسبتاً ساده است. علاوه بر این ، اوراق قرضه قیمت نسبتاً پایداری دارند ، به این معنی که ارزش آنها به اندازه قیمت سایر سرمایه گذاری ها بی ثبات نیست.
  • سهام - سهام نوع دیگری از امنیت است که نشان دهنده مالکیت در یک شرکت است و با سود سهام احتمالی همراه است. اگرچه معمولاً از اوراق قرضه خطرناک تر است ، اما سهام می تواند بازده بالاتری ایجاد کند. قیمت سهام تحت تأثیر عملکرد شرکت ، روند بازار ، تغییر در عرضه و تقاضا و همچنین عوامل مختلف دیگر است. آنها رایج ترین نوع سرمایه گذاری هستند و هم توسط سرمایه گذاران و هم متخصصان مورد استفاده قرار می گیرند.
  • سرمایه گذاری های جایگزین - سرمایه گذاری های جایگزین به سرمایه گذاری در هر کلاس دارایی غیر از سهام ، اوراق قرضه یا پول نقد اشاره دارد. انواع زیادی از سرمایه گذاری های جایگزین مانند صندوق های محافظت ، سهام خصوصی ، املاک و مستغلات و کالاها وجود دارد. در حالی که این ابزارها ممکن است خطرناک تر باشند ، اما بازده بالاتری و تنوع بهتری دارند.

انواع یک سبد سرمایه گذاری

بسته به هدف سرمایه گذار ، یک سبد سرمایه گذاری را می توان به سه نوع مختلف طبقه بندی کرد ، که به شرح زیر نشان داده شده است:

  • نمونه کارها درآمد - این نوع نمونه کارها فقط شامل سرمایه گذاری هایی است که برای تولید درآمد در نظر گرفته شده است. به این معنا ، جریان مداوم درآمد یکی از اهداف اصلی سرمایه گذار است نه تمرکز بر سود سرمایه بلند مدت. به همین ترتیب ، آنها سرمایه گذاری های مبتنی بر درآمد صرفاً روی درآمد متمرکز هستند.
  • نمونه کارها رشد-نمونه کارها رشد برای دستیابی به سود سرمایه بلند مدت و رشد در ارزش دارایی ها طراحی شده است. سرمایه گذاری در دارایی های با رشد بالا یک مورد اصلی در این مورد است. این نوع دارایی ها اغلب به منظور تولید سود کافی به خطر قابل توجهی نیاز دارند.
  • ارزش نمونه کارها - در صورتی که سرمایه گذار علاقه مند به خرید دارایی هایی باشد که کم ارزش هستند و هنگام ارزش بیش از حد آنها را می فروشند ، معمولاً یک سبد ارزش ایجاد می کنند. هدف اصلی یک سبد ارزش ، تولید سود و قدردانی سرمایه است که منجر به افزایش قابل توجهی در ارزش کل نمونه کارها می شود.

نحوه ساخت یک سبد سرمایه گذاری

برای ایجاد صحیح یک سبد سرمایه گذاری مؤثر ، لازم است دانش جامع و دقیق از بازار داشته باشیم. از تخصیص دارایی و انتخاب دارایی گرفته تا مدیریت ریسک و جابجایی ، همه چیز باید به طور کامل مورد مطالعه و تجزیه و تحلیل قرار گیرد. به دلیل پروفایل های مختلف ریسک ، تحمل ، وضعیت مالی و اهداف مختلف سرمایه گذاری هر سرمایه گذار ، هیچ رویکردی با اندازه یک اندازه وجود ندارد.

هدف اصلی پردازش دقیق اطلاعات مربوط به بازار و تغییرات خاص آن برای به حداقل رساندن ضررها و به حداکثر رساندن بازده است. بنابراین ، لازم است که طبق استراتژی ها ، تحلیل ها ، اهداف ، دانش و تجربه ، نمونه کارها خود را متناسب کنید. ارزیابی نمونه کارها چیست؟

ارزیابی نمونه کارها سرمایه گذاری

وقتی صحبت از ارزش یک سبد سرمایه گذاری می شود ، هدف اصلی تعیین ارزش هر دارایی متعلق به سرمایه گذار است و از این طریق ارزش کل دارایی را برای همه دارایی ها فراهم می کند. محاسبه ارزش کل یک سبد سرمایه گذاری ، تجزیه و تحلیل ریاضی هر امنیت را در نظر می گیرد. ارزیابی نمونه کارها مهم است زیرا به سرمایه گذار اجازه می دهد تا تصمیمات سرمایه گذاری آگاهانه را اتخاذ کند ، منابع خود را مدیریت کرده و در صورت لزوم نمونه کارها را تنظیم کند.

ارزیابی نمونه کارها چگونه کار می کند؟

روند ارزیابی نمونه کارها با محاسبه ارزش هر کلاس دارایی در نمونه کارها سرمایه گذاری و همچنین ارزش کل نمونه کارها انجام می شود. ارزش هر دارایی با تجزیه و تحلیل کل عملکرد ، روند بازار و سایر عوامل تأیید می شود. در این راستا ، ارزیابی اوراق بهادار مالی مانند سهام و اوراق قرضه ساده است ، زیرا قیمت این دارایی ها نسبتاً در دسترس است و به راحتی قابل تأیید است.

با این حال ، برای دارایی هایی مانند املاک و مستغلات ، تجهیزات یا سایر دارایی های با ارزش سخت ، محاسبه ارزش شامل یک فرآیند گسترده از تجزیه و تحلیل و تحقیق است. توجه به این نکته حائز اهمیت است که مناسب ترین روش ارزیابی نمونه کارها بسته به سرمایه گذاری خاص می تواند متفاوت باشد.

چه زمانی به ارزیابی نمونه کارها نیاز دارید؟

ارزیابی موثر نمونه کارها برای همه سرمایه گذاران ، به ویژه مواردی که دارای یک هدف کوتاه مدت هستند ، بسیار مهم است. این امر به این دلیل است که این امکان را برای مدیریت مناسب منابع و همچنین ارزیابی بازده و خطرات کلی فراهم می کند. ارزیابی دقیق نمونه کارها شما به شما امکان می دهد سرمایه گذاری های بهتری انجام دهید ، دارایی های خود را با توجه به شرایط بازار تنظیم کرده و از فرصت هایی که بوجود می آیند استفاده کنید. همچنین از نظر حسابداری ، به طور خاص برای گزارش سود و زیان و همچنین برای تهیه اظهارنامه مالیاتی بسیار مهم است. در نتیجه ، ارزیابی منظم نمونه کارها برای همه سرمایه گذاران توصیه می شود ، خواه آنها سرمایه گذار آماتور ، معامله گران با تجربه یا تحلیلگران مالی حرفه ای باشند.

قوانین و مقررات مربوط به ارزیابی نمونه کارها

به منظور ارزیابی صحیح نمونه کارها ، باید مجموعه ای از قوانین و مقررات را که توسط مقامات مالی و تنظیم کننده ها تعیین شده است ، در نظر بگیرید. این الزامات نظارتی به محافظت از سرمایه گذاران و همچنین جلوگیری از اعمال کلاهبرداری در دنیای مالی کمک می کند. به طور کلی اصول حسابداری پذیرفته شده (GAAP) بسیار پذیرفته ترین استانداردهای حسابداری است که تصریح می کند که GAAP و استانداردها باید کاملاً رعایت شوند.

در حالی که آیین نامه کمیسیون بورس اوراق بهادار (SEC) اقدامات لازم را در هنگام ارزیابی امنیت انجام می دهد ، اقدامات مختلفی از جمله قانون ثبت نام مشاوران سرمایه گذاری صندوق خصوصی ، اصلاحات DODD-FRANK در قانون مشاوران سرمایه گذاری و واحد مدیریت دارایی بخش اجرای SEC ، تصویب شدبرای تنظیم صنعت مالی و محافظت از سرمایه گذاران.

چرا ارزش ارزش گذاری اوراق بهادار برای دارایی های مایع مهم است؟

وقتی صحبت از دارایی های نقدینگی می شود ، ارزش این نمونه کارها را حتی مهمتر از این مهم است زیرا این نوع سرمایه گذاری اغلب شامل دارایی هایی است که به راحتی به پول نقد تبدیل می شوند. طبق GAAP ، اطمینان از یکپارچگی صورتهای مالی بسیار مهم است زیرا می تواند به سرمایه گذاران کمک کند تا مدیران ناکارآمد را در معرض نمایش بگذارند و اعتماد به نفس بیشتری به سیستم مالی کلی کسب کنند. علاوه بر این ، ارزیابی داخلی منجر به تضاد منافع می شود ، جایی که تحلیلگران ممکن است علاقه شخصی به نتیجه ارزیابی داشته باشند.

چگونه می توان یک سبد سرمایه گذاری را ارزیابی کرد؟

اکنون که مفهوم و اهمیت ارزیابی نمونه کارها توضیح داده شده است ، گام منطقی بعدی این است که بدانیم چگونه یک سبد سرمایه گذاری را ارزیابی کنید. چندین روش ارزیابی وجود دارد که می تواند با توجه به نیازهای خاص شما اعمال شود ، اما همیشه توصیه می شود مواردی را انتخاب کنید که مناسب شرایط و شرایط شما باشد. بنابراین ، چگونه می توان ارزیابی نمونه کارها را محاسبه کرد؟

روش هایی برای ارزش گذاری نمونه کارها شما

سه روش اصلی ارزیابی نمونه کارها وجود دارد که می تواند برای تعیین ارزش نمونه کارها سرمایه گذاری شما استفاده شود:

  • رویکرد بازار - این متداول ترین رویکرد برای ارزیابی نمونه کارها است ، زیرا با بررسی قیمت بازار آن ، تخمین ارزش یک امنیت را ارائه می دهد. قیمت بازار در زمان ارزیابی نمونه کارها با قیمت Ask/Bid مقایسه می شود.
  • رویکرد درآمد - در این رویکرد ، ارزش فعلی جریان های نقدی آینده مورد انتظار با تخفیف آن جریان های نقدی آینده مورد انتظار با نرخ مناسب (نرخ تخفیف) محاسبه می شود. به طور معمول ، دارایی ، بدهی یا موقعیت های مشتق با استفاده از رویکرد درآمد ارزشمند می شود.
  • رویکرد دارایی - با رویکرد دارایی ، ارزش دارایی صندوق ، هنگامی که از ارزش بدهی های آن کم می شود ، به عنوان مقدار نمونه کارها استفاده می شود. در اصل ، از رویکرد دارایی برای ارزش گذاری دارایی هایی که دارایی های ملموس مانند املاک و مستغلات یا تجهیزات دارند استفاده می شود.

چگونه DLOC و DLOM در ارزیابی نمونه کارها کار می کنند؟

تخفیف برای عدم کنترل (DLOC) و تخفیف برای عدم بازاریابی (DLOM) دو روش ارزیابی است که می تواند برای ارزش گذاری یک سبد سرمایه گذاری استفاده شود. در DLOC ، سرمایه گذاران در بازارهای سرمایه به طور کلی حق بیمه حقوق کنترل را پرداخت می کنند و از این طریق برای عدم کنترل تخفیف می خواهند. از طرف دیگر ، در DLOM ، منافع اقلیت ها در شرکت های خصوصی اغلب فروش آن دشوار است ، که در آن علاقه به یک تجارت از نزدیک بی ارزش است. بنابراین ، این روش ارزیابی برای عدم بازاریابی نیاز به تخفیف دارد.

چرا EQVISTA را برای ارزیابی نمونه کارها خود انتخاب کنید؟

در پایان ، ارزیابی نمونه کارها یک روش مهم است که باید توسط سرمایه گذاران دنبال شود تا تصمیمات سرمایه گذاری آگاهانه آگاهانه تصمیم بگیرد و ریسک را کاهش دهد. ارزیابی موثر نمونه کارها همچنین به تهیه صورتهای مالی دقیق و بهبود شفافیت کلی کمک می کند. آیا به دنبال راهی آسان برای ارزش گذاری نمونه کارها هستید؟در EQVISTA ، آنها راه حلی ارائه می دهند که به شما امکان می دهد نمونه کارها خود را به روشی ساده و کارآمد ارزیابی کنید. با کارشناسان و متخصصان ، EQVISTA می تواند به شما در تعیین ارزش سبد سرمایه گذاری خود کمک کند.< Pan> چرا EQVISTA را برای ارزیابی نمونه کارها خود انتخاب کنید؟

پلن سرمایه گذاری...
ما را در سایت پلن سرمایه گذاری دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : لیلا اوتادی بازدید : 12 تاريخ : دوشنبه 7 فروردين 1402 ساعت: 15:46