سوالات متداول در مورد خرید و فروش بیت کوین

ساخت وبلاگ

به سرعت پاسخ سوالات متداول درباره بیت کوین را پیدا کنید.

بیت کوین: چیست و چرا مهم است؟

بیت کوین ارز است که در عصر دیجیتال متولد می شود. شاید برجسته ترین شکل پول دیجیتال ، بیت کوین بسیار متفاوت با دنیای سنتی دارایی کار کند. این سه مقدار اصلی را ارائه می دهد که در آن بسیاری از ارزها نمی توانند به دست بیایند: عدم تمرکز ، منبع باز و شبکه های همسالان.

بیت کوین های فیزیکی بعدی وجود دارند ، زیرا این ارز فقط در یک دفترچه عمومی وجود دارد که امکان دسترسی شفاف به همه را فراهم می کند. بیت کوین توسط هیچ یک از بانک ها یا دولت ها صادر یا پشتیبانی نمی شود ، که آن را به یک ارز کاملاً جهانی تبدیل می کند.

شما به احتمال زیاد از بیت کوین در رابطه با نحوه معامله در بورس رمزنگاری شنیده اید. به دلیل فعال بودن بازار فعلی ، بسیاری از افراد وابسته به دنیای رمزنگاری نیستند که ارزش سرمایه گذاری را مشاهده کرده اند. با این حال ، مهم است که ایده ای در مورد نحوه استفاده از بیت کوین قبل از سرمایه گذاری در آن یا باز کردن کیف پول بدست آورید.

در اینجا در Bitcoin.com ، ما نسبت به پروتکل بسیار پرشور هستیم و می خواهیم در طول راه به شما کمک کنیم. چیزهای زیادی برای یادگیری وجود دارد ، اما فراتر از درک شما نیست. بیت کوین یک نوآوری واقعاً زیبا است و توانایی تغییر جهان را برای بهتر شدن دارد.

چه کسی بیت کوین را توسعه داد؟

کد اصلی بیت کوین توسط یک فرد یا گروه با استفاده از نام Satoshi Nakamoto ، تحت مجوز منبع باز MIT طراحی شده است. در سال 2008 ، ناکاموتو ایده پشت بیت کوین را در مقاله سفید خود بیان کرد ، که از نظر علمی توصیف می کند که چگونه cryptocurrency عملکرد دارد.

بیت کوین اولین ارز دیجیتال موفق است که با اعتماد به رمزنگاری بر مقامات مرکزی طراحی شده است. ساتوشی در سال 2010 کد بیت کوین را در دست توسعه دهندگان و جامعه گذاشت. تاکنون صدها توسعه دهنده در طول سالها به کد منبع باز اضافه کرده اند.

blockchain چیست؟

blockchain مهره پروتکل بیت کوین و چسب است که شبکه را در کنار هم نگه می دارد. این یک دفترچه عمومی گسترده و توزیع شده از حساب است. این هر معامله ای را که تاکنون در شبکه انجام شده است ، پیگیری می کند و کلیه معاملات توسط معدنچیان شبکه مهر می شوند و تأیید می شوند.

اینگونه کار می کند: معدنچیان با رایانه های تخصصی برای حل پازل های ریاضی با سایر رایانه ها رقابت می کنند و پس از حل یک معما ، با برخی از بیت کوین به آنها اعطا می شوند ، و همچنین "بلوک" معاملات تکمیل شده را برای مشاهده آینده به blockchain اضافه می کنند واثباتپذیری.

هنگامی که یک بلوک به زنجیره اضافه شد ، چرخه خود را تکرار می کند و رایانه ها برای حل این مشکلات دشوار همچنان به رقابت می پردازند. هر معامله در blockchain کاملاً شفاف است و در ورود به سیستم آن به حساب می آید. هرکسی می تواند کلیدهای عمومی هر معامله مورد نظر خود را ببیند (اگرچه هیچ نامی در ارتباط با معاملات وجود ندارد). می توان همه راه را به عقب برگرداند و اولین معاملات را که تاکنون در اولین بلوکی که تاکنون ایجاد شده است انجام داده است. این بلوک بلوک پیدایش نامیده شد.

هزینه های مضاعف چیست؟

دو بار هزینه دو بار استفاده از همان بیت کوین است. فقط 21 میلیون محدودیت در پروتکل وجود دارد و دیگر قابل تولید نیست. بنابراین شبکه با تأیید هر معامله ضبط شده در برابر هزینه مضاعف محافظت می کند. لجر blockchain تضمین می کند که معاملات با ورودی های آن که توسط معدنچیان تأیید شده است نهایی شود.

این تأییدیه ها باعث می شود هر بیت کوین منحصر به فرد و معاملات بعدی آن قانونی باشد. اگر کسی سعی کند یک معامله را کپی کند ، عملکردهای تعیین کننده بلوک اصلی تغییر می کنند ، به شبکه نشان می دهد که جعلی است و پذیرفته نمی شود.

blockchain با دفترچه های بانکی چه تفاوتی دارد؟چرا با بیت کوین زحمت می کشید؟

این سوال میلیون دلاری است ، و احتمالاً یک تن پاسخ وجود دارد که می توانید به خودتان بدهید. آیا شما مجذوب پول و فناوری هستید؟آیا می خواهید مرزهای پول خود را تحت فشار قرار دهید و در یکی از بزرگترین آزمایش های اقتصادی قرن گذشته شرکت کنید؟

در بعضی مواقع خواهید شنید که مردم می گویند "بیت کوین عالی است ، اما شما هرگز از آن برای خرید قهوه خود هر روز صبح استفاده نخواهید کرد". این نشانه ای است که آنها واقعاً نشسته اند که فکر کنند پول چیست ، یا اینکه افراد مختلف در سراسر جهان از آن استفاده می کنند. در حقیقت ، مردم در حال حاضر از بیت کوین برای خرید قهوه صبح خود استفاده می کنند و بازرگانان از آن برای پذیرش روزانه بیت کوین استفاده می کنند.

آیا شما از سیستم بین المللی فعلی بانکی ناامید یا تحت حمایت نیستید زیرا شما یا خانواده تان در یک اقتصاد نوظهور زندگی می کنید یا برای مشتریان در خارج از کشور آزاد هستید؟آیا شما زیر 18 سال هستید ، یا در صنعتی کار می کنید که شرکت های کارت اعتباری یا پی پال تأیید نمی کنند؟آیا تا به حال برای برخی از بی نظمی های تصادفی حسابی منجمد شده اید ، یا مجبور شده اید بیش از 20 دلار هزینه انتقال پول بین المللی را پرداخت کنید تا بتوانید وجوه خود را به یک دوست یا دوست خود ارسال کنید؟بیت کوین راه حل مناسبی برای همه این مسائل است.

اگر یک بازرگان هستید-چه آنلاین یا آجر و ملات-پذیرش بیت کوین سریعتر و ارزان تر از کارتهای اعتباری است و کلیه پرداخت ها نهایی است. هزینه ها پایین تر است و هیچ خطری برای پرداخت هزینه های کلاهبرداری وجود ندارد.

شاید شما فکر کنید که ارزش بیت کوین در آینده افزایش می یابد و علاقه مند به سرمایه گذاری در آن هستند. یا شاید شما در مورد ارز موجود در فیات / بانکداری مرکزی و سیستم مالی بین المللی در حال خواندن بوده اید ، متوجه شده اید که چیزی کاملاً مناسب با آن نیست ، و می خواهید کنترل پول خود را در دست خود قرار دهید. بیت کوین به شما امکان می دهد این کار را انجام دهید.

بیت کوین چه کاری می تواند انجام دهد؟

پروتکل بیت کوین این قدرت را دارد که چشم انداز مالی را که امروز می بینیم تغییر دهد. در اینجا فقط برخی از قابلیت های بیت کوین وجود دارد:

  • پول دیجیتالی
  • مکانیسم رای گیری
  • شناسایی جهانی و کاربرد شهرت
  • میکرو نوری
  • جمع آوری جمعیت
  • اعتماد ، وصیت نامه و قراردادها را آغاز کنید
  • نام دامنه غیر متمرکز
  • بازارهای آینده
  • هر کاری که سیستم مالی اساسی امروز می تواند انجام دهد

استفاده از بیت کوین به عنوان یک ارز فقط آغاز این تکامل امور مالی جهان است.

استخراج بیت کوین چیست؟

استخراج بیت کوین شبیه به استخراج طلا است ، اما به صورت دیجیتالی. این فرایند شامل رایانه های تخصصی است که معادلات الگوریتمی یا توابع هش را حل می کنند. این مشکلات به معدنچیان کمک می کند تا بلوک معاملات انجام شده در شبکه را تأیید کنند. Bitcoin Mining با پرداخت بیت کوین پاداش را برای معدنچیان فراهم می کند و به نوبه خود معدنچیان معاملات را در blockchain تأیید می کنند. معدنچیان بیت کوین جدید را به شبکه معرفی می کنند و همچنین با تأیید معاملات سیستم را تأمین می کنند. آنها همچنین برای هنگام برداشت سکه های جدید ، از هزینه های شبکه پاداش می گیرند و تا زمانی که آخرین بیت کوین پیدا شده است معدن ادامه خواهد یافت.

چگونه می توانید بیت کوین بخرید؟

بیت کوین ها را می توان از منابع مختلف خریداری کرد. شما می توانید آنها را با استفاده از وب سایت ما یا از طریق سرویس مبادله / کارگزاری به صورت آنلاین خریداری کنید. شما می توانید از طریق کارت اعتباری ، کارت بدهی ، انتقال بانکی با ارز فیات پرداخت کنید و برخی از خدمات نیز پی پال را می پذیرید. Bitcoin Cash را می توان به صورت محلی با استفاده از Bitcoin.com Local و از دستگاه های Bitcoin Teller که مشابه دستگاههای خودپرداز نقدی است که در سراسر جهان پیدا می کنید خریداری کنید.

Bitcoin.com لیستی از مبادلات آنلاین و کارگزاران فعلی را که بیت کوین می فروشند ، دارد. همچنین می توانید بیت کوین را فوراً با استفاده از کارت اعتباری/بدهی یا انتقال بانکی خود در Bitcoin.com خریداری کنید. هدف ما ارائه بهترین خدمات از طریق وب سایت ما است ، بنابراین هرکسی می تواند به راحتی cryptocurrency را از طیف گسترده ای از سیستم عامل های خرید / فروش بیت کوین بدست آورد.

آیا می توانید بیت کوین بفروشید؟

آره. بیت کوین ها را می توان به روش های مختلف فروخت. این ارز را می توان به صورت آنلاین در وب سایت ما ، به یک مبادله یا به صورت حضوری در محلی زندگی کرد. این موارد مشابه به طور مشابه با روند خرید کار می کنند. شما می توانید بیت کوین خود را با قیمت فعلی که برای آن فروخته می شود به مبادله بفروشید. از طرف دیگر ، می توانید به صورت حضوری بفروشید یا از بیت کوین محلی برای ناشناس ماندن اضافی استفاده کنید.

پرداخت های بیت کوین با برنامه و آدرس کیف پول آسان است. برای معامله با یک فرد ، بازرگان و مبادله می توانید از یک دسک تاپ استاندارد یا تلفن هوشمند استفاده کنید. آدرس ها را می توان در فرم شماره ، در یک کد QR و فناوری بدون تماس استفاده کرد. معامله با بیت کوین هزینه های کمتری نسبت به هر ارائه دهنده حواله شناخته شده و سرویس کارت اعتباری ارائه می دهد. هیچ بانکی ، ایالتی و هیچ شخص ثالثی نمی تواند این هزینه کم را ارائه دهد.

چرا به بیت کوین اعتماد کنید؟

بیت کوین شبکه ای است که توسط سه اصل اساسی آزادی تکنولوژیکی کار می کند: عدم تمرکز ، کد منبع باز و فناوری واقعی همسالان. اعتماد بیت کوین مبتنی بر ارزیابی ذهنی ایمان انسان به الگوریتم های ریاضی ، رمزگذاری و اعداد است. با سه ستون اصول فناوری ، blockchain بیت کوین یک سیستم یکپارچگی همکار است.

آیا بیت کوین ناشناس است؟

شرکت کنندگان در معاملات بیت کوین توسط آدرس های عمومی مشخص می شوند - رشته های طولانی حدود 30 کاراکتر که در آدرس بیت کوین یک شخص مشاهده می کنید. برای هر معامله ، آدرس های ارسال کننده و دریافت کننده قابل مشاهده هستند.

از آنجا که این اعداد تقریباً غیرقابل درک هستند ، به یاد آوردن بدون رایانه دشوار است و نام شخص یا شناسایی اطلاعات را در اختیار شما قرار نمی دهد ، اغلب ادعا می شود که بیت کوین "ارز ناشناس" است. این همچنین اغلب به عنوان استدلال برای حمله به بیت کوین به عنوان یک ارز ، به عنوان مثال با معاملات غیرقانونی استفاده می شود. اما به همین سادگی نیست.

اگر آدرس خود را در هر مکانی منتشر کنید ، می تواند با هویت زندگی واقعی شما مرتبط باشد. حتی اگر آن را منتشر نکنید ، به سادگی با استفاده از همان آدرس بارها و بارها می توانید الگویی را نشان دهید که یک تحلیلگر با مهارت های اساسی می تواند با نگاه به زمان معامله ، مبلغ و منظم-و اتصال آن به سایر منابع داده ، به هویت شما پیوند دهد. مانند رسیدها ، مبادلات و موارد ارسال شده.

برای حفظ حریم خصوصی و امنیت توصیه می شود که از یک آدرس جدید برای هر معامله استفاده کنید و بیشتر نرم افزار مدرن کیف پول برای انجام این کار طراحی شده است. اما حتی اگر این میزان تلاش و مهارت لازم برای کشف هویت شما را افزایش می دهد ، اما شما را 100 ٪ ناشناس نمی کند.

برای پیوند دادن آدرس ها فقط با معاملات منفرد به آدرس های دیگر ، ایجاد زنجیره ای یا الگویی که در نهایت صاحب آن را آشکار می کند ، از کاوشگران blockchain و ابزارهای تحلیلی در دسترس استفاده شده است. اینها در بررسی موارد سرقت در شرکت هایی مانند کوه Gox و بیت کوینیکا مفید بوده است ، اما به طور بالقوه می تواند برای شناسایی هر کسی استفاده شود.

با توجه به همه اینها ، دقیق تر است که بگوییم بیت کوین "نام مستعار" است و ناشناس نیست. آن را به عنوان یک آدرس ایمیل کمتر به یاد ماندنی یا دسته آنلاین فکر کنید. حتی اگر این نام واقعی شما نباشد ، شخصی در آنجا به طور بالقوه می تواند دریابد که شخص واقعی در پشت نام مستعار کیست.

روش هایی برای خصوصی تر شدن بیت کوین وجود دارد ، اما آنها با خطرات همراه هستند. یکی این است که از "میکسر" یا "tumbler" استفاده کنید که به طور موثری بیت کوین های شما را می گیرد و آنها را بین یک آرایه گیج کننده از آدرس ها حرکت می دهد تا اینکه ردیابی آن تقریباً غیرممکن باشد. اما آیا به سرویس اختلاط اعتماد دارید تا پول خود را به پایان برسانید ، به خصوص که بیشتر آنها توسط خود نهادهای ناشناس اداره می شوند؟معمولاً آنها این کار را انجام می دهند ، گاهی اوقات چنین نمی کنند.

راه دیگر تجارت بیت کوین برای ارز دیجیتال است که برای داشتن ناشناس بودن بیشتر ، مانند Monero یا Dash طراحی شده است - به طور موثری میکسر خود را می سازید. تجارت بیت کوین برای ارز دیگر ، انجام یک یا چند معاملات برای شکستن پیوند و تجارت دوباره به بیت کوین. این معاملات پیچیدگی را افزایش می دهد ، و احتمالاً نیاز به مبادله آنلاین دارد که باعث افزایش پتانسیل شناسایی کاربران می شود.

نوسانات قیمت همه ارزهای دیجیتال ممکن است بر میزان نتیجه دیگر تأثیر بگذارد. و در آخر - مانند میکسرها - اگر آدرس بیت کوین مقصد یکی از مواردی باشد که می تواند به نوعی با شما مرتبط باشد ، کل روند بی معنی بوده است.

"پزشکی قانونی blockchain" یک صنعت در حال رشد با افزایش سطح تخصص و فناوری ابزار است. blockchain بیت کوین رکورد عمومی و دائمی است. OPSEC فعلی شما (امنیت عملیاتی) ممکن است تمام روشهای تحقیق موجود را در حال حاضر شکست دهد ، اما آیا در مدت 30 سال در برابر بررسی قرار خواهد گرفت؟چقدر احتمال دارد کسی نگاه کند؟اگر معاملات خصوصی چیزی است که شما به امنیت عملیاتی خود به شدت اهمیت می دهید باید تا حد امکان از منحنی بمانید.

چه اتفاقی می افتد اگر بیت کوین هایم را از دست بدهم؟

متأسفانه ، از آنجا که کلیدهای خصوصی منحصر به فرد با کیف پول های بیت کوین مرتبط هستند ، اگر کلیدها از بین بروند ، در نهایت هیچ راهی برای بازیابی آن کلید بدون بذر کد عبور یا سیستم بازیابی دیگر وجود ندارد. و این کلید برای خرج کردن آن سکه ها لازم است.

با این حال ، بیشتر کیف پول های مدرن دارای کیف پول و پشتیبان کلیدی هستند که می توانید قبل از ذخیره پول بسازید. این به شما امکان می دهد یک کلید خصوصی جدید ایجاد کنید تا در صورت گم شدن ، کلید خصوصی خود را بر روی یک کیف پول جدید بازیابی کنید.

چه کسی مسئول بیت کوین است؟

هیچ کس "مسئول" بیت کوین نیست - حداقل به این معنا که بیت کوین یک شرکت یا سازمان نیست ، هیچ هیئت حاکمه و ساختار سازمانی ندارد. بیت کوین به سادگی یک پروتکل نرم افزاری است ، مانند HTTP (با نام مستعار اینترنت و SMTP (ایمیل با نام مستعار).

این مورد از زمان خالق بیت کوین ، شخص (یا اشخاص) خود را ساتوشی ناکاموتو می نامد ، در سال 2009 آفرینش خود را به طبیعت منتشر کرد. با این حال ، گروه های خاصی وجود دارند که می توانند بر نحوه عملکرد بیت کوین از طریق روش های مختلف تأثیر بگذارند. با این حال ، باز هم ، هیچ کس وجود ندارد که بتواند برای این گروه ها صحبت کند ، و آنها حاوی مجموعه ای از عقاید و مشوق ها در درون هستند. نمونه هایی از چنین گروه هایی عبارتند از:

توسعه دهنده

اینها افرادی هستند که نرم افزاری را که شبکه بیت کوین روی آن کار می کند ، می نویسند و نگهداری می کنند. اگرچه Satoshi Nakamoto اولین نسخه خود بیت کوین را در سال 2009 منتشر کرد ، اما این کد از آن زمان توسط برنامه نویسان بعدی دوباره نوشته و به روز شده است. توسعه دهندگان انتخاب می کنند که چه به روزرسانی هایی را برای پروتکل انجام می دهند و راه های بهبود آن را در نظر می گیرند.

معدنچی

این افراد (و شرکت ها) هستند که دستگاه هایی را تولید می کنند که بیت کوین های جدید تولید می کنند و شبکه را با اعتبارسنجی معاملات ایمن نگه می دارند. در نتیجه ، آنها این قدرت را دارند که با سخت افزار خود رأی دهند و انتخاب کنند که کدام نرم افزار بیت کوین برای پشتیبانی از آن است. توسعه دهندگان ممکن است اصلاحات اساسی را در پروتکل بیت کوین ایجاد و منتشر کنند ، اما هیچ تاثیری نخواهد داشت مگر اینکه معدنچیان بیت کوین تصمیم بگیرند که آنها را اتخاذ کنند.

کاربران

تویی. در پایان روز ، اگر کاربران عادی تصمیم بگیرند که بیت کوین دیگر نیازهای خود را برآورده نمی کند ، هیچ ارزشی نخواهد داشت. شما می توانید اثر کاربر را در عمل فقط با نگاه کردن به ارزهای CryptocUrraces جایگزین که به طور جمعی با عنوان "Altcoins" شناخته می شوند ، مشاهده کنید - در حال حاضر حدود 700 altcoin مختلف با درجات مختلف محبوبیت وجود دارد.

این همه افزایش یافته و به نفع خود قرار گرفته اند زیرا کاربران تصمیم گرفتند که آیا خرید ، نگه داشتن ، فروش ، یا به سادگی رها کنند. بازرگانان تصمیمات فردی را در مورد پذیرش آنها به عنوان پرداخت یا خیر اتخاذ کرده اند. بیت کوین با همان شرایط بازار روبرو است و هیچ کمبود پروژه های جدید ادعا نمی شود که پروتکل آنها برتر است.

تاکنون ، هیچ کس بیت کوین را از موقعیت خود به عنوان محبوب ترین cryptocurrency کوبیده است ، اما هیچ تضمینی وجود ندارد که همیشه این مورد باشد. دارندگان بزرگ ، سرمایه داران سرمایه گذاری و چهره های تأثیرگذار در "جامعه بیت کوین" نیز می توانند بر مسیر آینده بیت کوین تأثیر بگذارند ، اگرچه تأثیر آنها مستقیم است. و باز هم ، به ندرت اجماع دید در بین آنها وجود دارد.

کیف پول بیت کوین چیست؟

همانطور که از نام آن پیداست ، یک کیف پول بیت کوین برنامه ای است که بیت کوین را ذخیره می کند ، می فرستد و دریافت می کند. شما می توانید به آن فکر کنید مانند یک کیف پول چرمی پر از پول نقد فیزیکی ، و اساساً این تنها چیزی است که شما برای استفاده از بیت کوین نیاز دارید.

رایج ترین کیف پول ها مبتنی بر تلفن های هوشمند هستند و از دوربین دستگاه برای اسکن کدهای QR استفاده می کنند تا کاربر را از نیاز به کپی/چسباندن آدرس های بیت کوین طولانی نجات دهد. افراد دیگر دارای نسخه های دسک تاپ هستند یا از کیف پول مبتنی بر مرورگر استفاده می کنند. رابط کاربری همیشه شبیه به کاربر نهایی است ، اگرچه نحوه عملکرد و مدیریت کلیدهای خصوصی ("کلید" که به شما امکان می دهد بیت کوین خود را خرج کنید) و حریم شخصی کاربر می تواند بسیار متفاوت باشد.

برخی از برنامه ها دارای ویژگی هایی هستند که به تجربه استفاده از بیت کوین شما ، مانند راهنماهای تجاری بیت کوین مبتنی بر موقعیت مکانی ، پیوندهایی برای مبادله برای تجارت و خارج از ارزهای فیات ، ذخیره سازی طاق امن تر یا امکان نگه داشتن نشانه های دیجیتالی غیر از فقط بیت کوین اضافه می کنند.، مانند هر تعداد از بسیاری از altcoin های ارائه شده.

برخی از کیف پول ها دارای سرورهای مرکزی هستند ، به این معنی که کاربران باید با نام ورود به سیستم (معمولاً یک آدرس ایمیل) و رمز عبور خود را ایجاد کنند. اینها کمتر خصوصی هستند و (اگر اطلاعات و کلیدهای ورود به سیستم به درستی ایمن نباشند) ممکن است در برابر هکرها آسیب پذیر باشند. در صعود ، هنگامی که از یک کیف پول متمرکز استفاده می شود ، اگر کاربر رمز عبور خود را فراموش کند ، رمزهای عبور معمولاً قابل بازیابی هستند.

سایر کیف پول ها تمام اطلاعات و کلیدهای خصوصی را در خود دستگاه ذخیره می کنند که برخی از آنها کلیدهای کیف پول را از یک عبارت "بذر" در حدود 12 کلمه تولید می کنند. اگر کاربر عبارت بذر را به یاد آورد ، اگر دستگاه از بین برود یا شکسته شود ، کیف پول را می توان در جای دیگر بازیابی کرد. در روند نزولی ، اگر عبارت بذر را فراموش کنید ، کیف پول قابل بازیابی نیست.

جدا از برنامه های تلفن هوشمند و دسک تاپ ، می توانید دستگاه های سخت افزاری تخصصی نیز خریداری کنید تا کلیدهای خود را کاملاً آفلاین نگه دارید ، یا حتی یک کیف پول را روی کاغذ چاپ کنید تا آنها را تا حد امکان از هکرها در امان نگه دارید. این بهترین گزینه ها برای کاربرانی است که مقادیر زیادی بیت کوین را در اختیار دارند.

کاربران بیت کوین اکنون انتخاب گسترده ای از کیف پول را برای انتخاب دارند و به دلیل این رقابت ، ویژگی ها طی دو سال گذشته بسیار بهبود یافته است. اما با انتخاب بیشتر نیاز به احتیاط بیشتر به وجود می آید: کیف پول های کلاهبرداری بیت کوین شروع شده است که ظاهر کیف پول های محبوب را تقلید می کند ، اما در واقع بدافزار هستند که بیت کوین را می دزدند. بسیار مراقب باشید کیف پولی که نصب می کنید واقعی است.

چرا قیمت بیت کوین اینقدر حرکت می کند؟

تا زمانی که بیت کوین به ارز غالب برای پرداخت در سراسر جهان تبدیل شود ، در بین معامله گران و دلالان قیمت محبوب تر خواهد شد. در نتیجه ، قیمت منوط به نیروهای بازار عرضه و تقاضا است که در این مقطع زمانی با روندها و هوی و هوس دلالان همراه است - در نتیجه ، قیمت می تواند ناگهان و به شدت بالا یا پایین حرکت کنددر پاسخ به رویدادهای خبری.

به عنوان یک قانون شست: اگر یک خبر خبره باعث می شود بیت کوین به طور گسترده اتخاذ شود ، قیمت افزایش می یابد. اگر این موانع اضافی را به سمت پذیرش انبوه قرار دهد ، قیمت آن کاهش می یابد.

شما می توانید آخرین حرکات قیمت بیت کوین را در زمان واقعی با نمودارهای داده Bitcoin.com ردیابی کرده و با مبدل قیمت فوری ما قیمت را به ارز محلی خود تبدیل کنید.

این رویدادها ممکن است مبتنی بر موضوعاتی باشد که فقط بر دنیای بیت کوین تأثیر می گذارد - مانند هک در مقیاس بزرگ که بر مبادله کلیدی بیت کوین ، کیف پول یا نرم افزار ضروری تأثیر می گذارد که باعث کاهش قیمت می شود. این اتفاق پس از ذوب شدن کوهستان در سال 2014 و سرقت در Bitstamp و BitFinex ، به علاوه بسیاری از شرکت های کوچکتر دیگر رخ داد.

بازار بزرگی مانند اتحادیه اروپا ، چین ، ژاپن یا ایالات متحده ممکن است مقررات جدید را یا مطلوب یا محدود کننده بیت کوین اعلام کند و باعث افزایش قیمت یا کاهش قیمت شود. به عنوان نمونه ، هنگامی که دولت چین شیوه های مبادلات بیت کوین را در سال 2013 محدود کرد ، قیمت از رکورد بالایی آن سقوط کرد). این ممکن است یک مسئله داخلی باشد ، مانند کنفرانس یا جلسه معدنچیان برای تصمیم گیری در مورد تغییر پروتکل بیت کوین. در صورت عدم دستیابی به اندازه بلوک یا اجماع مقیاس ، یا به نظر می رسد خیلی دور است.

خبرهایی که قیمت آن را تحت تأثیر قرار می دهد فقط به طور مبهم با بیت کوین مرتبط است ، یا گاهی اوقات اصلاً نیست. اخبار چشمگیر اقتصادی یا مالی مانند سیاست های مالیاتی جدید ، اجرای بانکی یا وثیقه ، نرخ بهره منفی ، سقوط بازار سهام ، بی ثباتی بانکی یا ورشکستگی دولت همه نشان می دهد که نوع جدیدی از کلاس دارایی ممکن است ارجح باشد و قیمت بیت کوین افزایش می یابد.

قیمت گاهی اوقات بدون هیچ دلیل مشخصی به طرز وحشیانه ای نوسان می کند. تصادفات ناگهانی ، افزایش گسترده و نوسانات بالا و پایین می تواند اتفاق بیفتد و حتی پس از واقعیت ، معامله گران درباره آنچه ممکن است باعث شده باشد بحث می کنند. افزایش قیمت بزرگ ممکن است به طور ناگهانی هنگام برخورد با سطح خاصی از قیمت معکوس شود ، در این مرحله معامله گران سفارشات محدود را تعیین می کنند و/یا سود کسب می کنند. اگر قیمت بیش از حد کاهش یابد ، معکوس اتفاق می افتد.

برخی پیشنهاد کرده اند که بیت کوین هرگز نمی تواند به عنوان یک ارز معمولی پذیرفته شود در حالی که قیمت ها بسیار بی ثبات هستند. در حقیقت ، اگر عجله ناگهانی به بیت کوین در بین عموم مردم (شاید به دلیل بحران در یک ارز عمده فیات) وجود داشته باشد ، احتمالاً قیمت به طرز چشمگیری افزایش می یابد و سپس تثبیت می شود - به خصوص اگر چیزی برای تعویض آن وجود نداشته باشد ، یا هیچ دلیلیبرای انجام این کار

در ضمن ، اگر فکر می کنید می توانید حرکات بزرگ را پیش بینی کنید ، پس از آن موفق باشید در مبادلات معاملاتی! اما مراقب باشید ، همچنین می تواند غیر قابل توضیح و غیرقابل پیش بینی باشد.

چگونه می توانم بیت کوین را بدون مبادله تجارت کنم؟

دلایل زیادی برای تجارت بیت کوین برای فیات و سایر نشانه های دیجیتال بدون مبادله وجود دارد.

اصلی ترین امنیت و اعتماد است - دو مورد از بزرگترین مبادلات بیت کوین در تمام دوران ، کوهستان Gox و Bitfinex ، در گذشته دچار هک های فاجعه بار شده و صدها هزار BTC کاربران خود را از دست داده اند. ناگفته نماند که چند مبادله کوچکتر دیگر که در شرایط مرموز هک شده یا ناپدید شده اند.

مورد دیگر حریم خصوصی است-مبادلات این روزها نیازهای مشابه خود را با مشتری (KYC) به بانک ها دارند. تمام این اطلاعات در پرونده نگه داشته می شود و مانند وجوه شما ، اگر امنیت مبادله خراشیده نباشد ، در معرض خطر سرقت است.

معاملات شخص به فرد یک بازار کوچک اما رو به رشد است و خدماتی مانند بیت کوین محلی معاملات تجاری شخصی بین کاربران را تسهیل می کند. برخی از آنها همچنین از طبقه بندی های آنلاین مانند Craigslist یا حتی گروه های گپ در برنامه هایی مانند Telegram و WeChat استفاده می کنند تا تمایل به تجارت شخصی را نشان دهند. سایر خدمات مانند Bitkan دارای برنامه های ویژه ای هستند که شما را با خریداران آنلاین که ممکن است در مکان فیزیکی شما نباشند ، طراحی شده اند.

توجه داشته باشید که ، در بسیاری از حوزه های قضایی ، حتی تجارت با افراد دیگر در یک ترتیب خصوصی توسط قوانین KYC و ضد پولشویی (AML) تنظیم می شود ، به این معنی که اگر چیزی در مورد افرادی که تجارت می کنید نمی توانید در معرض خطر باشیدبا. به همین ترتیب ، مهم است که قبل از انجام معاملات شخصی به شخص ، قوانین محلی خود را روشن کنید.

همچنین می تواند برای امنیت شخصی شما از حمل مبالغ زیادی از پول نقد در جیب یا بیت کوین در دستگاه شما ، تجارت با افرادی که نمی شناسید یا به آنها اعتماد خوبی دارید ، تجارت آنلاین و ملاقات به صورت آنلاین و یا خارج از کشور وجود داشته باشد. مکان های راهباز هم ، توصیه می شود که کیف پول موبایل خود را مانند کیف پول معمولی با پول نقد در آن درمان کنید. در صورت از دست دادن تلفن و غیره ، بیش از آنچه از دست می دهید از دست ندهید.

دلیل سوم برای تجارت مبادله مبادله حجم است-اگر به دنبال خرید یا فروش مقدار زیادی بیت کوین به طور همزمان هستید ، یک تجارت بزرگ می تواند بازار را در برابر شما در مبادلات کم مصرف تغییر دهد.

آیا می توانم درآمد بیت کوین را بدست آورم؟

بله و خیر. روزهایی که هر کسی می تواند با یک کامپیوتر دسک تاپ یا کارتهای GPU ، بیت کوین را به دست آورد ، متأسفانه مدتهاست که از بین رفته است. از زمان معرفی مدارهای یکپارچه یکپارچه برنامه (ASIC) ، یا ماشینهایی که به طور خاص برای حل الگوریتم اثبات معدن بیت کوین و هیچ چیز دیگری طراحی شده اند ، قدرت کل محاسبات (یا "هشدار" شبکه به صورت نمایی افزایش یافته است.

برای معرفی مختصر در مورد استخراج بیت کوین و برخی از گزینه های اساسی ، به راهنمای Bitcoin.com در اینجا مراجعه کنید.

هنوز هم برای معدنچیان شخصی می توانند با خرید تجهیزات مبتنی بر ASIC خود مقداری پول بدست آورند ، اما بیشتر معدن در محیط های بزرگ مانند کارخانه با صدها دستگاه انجام می شود ، در مکانهایی که انرژی ارزان است (مانند چین و بالاتر از قطب شمالدایره). و هنگامی که دستگاه شما چند ماه پس از خرید توسط یک مدل جدیدتر کنار گذاشته شد ، توانایی آن در رقابت در شبکه (و در نتیجه پتانسیل درآمد آن) به همراه ارزش فروش مجدد آن بسیار کاهش می یابد.

همچنین باید هزینه های انرژی را در جایی که زندگی می کنید در نظر بگیرید. دستگاه های ASIC معدن بیت کوین بسیار داغ کار می کنند و مقادیر زیادی برق مصرف می کنند. شما باید هزینه های برق و خنک کننده را از سود حاصل از آن کم کنید.

با این حال ، اگر به برق ارزان دسترسی دارید ، گرمای اضافی را به خود اختصاص ندهید و فکر می کنید قیمت بیت کوین در آینده به صورت تصاعدی افزایش می یابد ، خود را امتحان کنید. شما در مورد نحوه عملکرد شبکه بیت کوین چیزهای زیادی خواهید آموخت ، و شبکه به معدنچیان بیشتری نیاز دارد تا آن را ایمن و غیرمتمرکز نگه دارد.

در حقیقت ، تعداد زیادی از افراد بیت کوین را برای کمک به شبکه از این طریق و همچنین فقط برای تفریح از آن به شبکه می پردازند. همچنین همیشه این امکان وجود دارد ، هرچند که به طور فزاینده ای از راه دور باشد ، یک معدنکار فردی بلوک بعدی را معدن می کند و پاداش کامل برای انجام این کار را دریافت می کند.

اگر هنوز می خواهید معدن خود را داشته باشید و نمی خواهید دستگاه های خود را در اختیار داشته باشید یا مدیریت کنید ، شرکت های مختلف "معدن ابری" وجود دارند. اینها عملیات بزرگی است که در مراکز داده در سراسر جهان واقع شده است. کاربران سهمی از قدرت معدن موجود را خریداری می کنند و متناسب با سهام خود پاداش می گیرند. مانند همه خدمات بیت کوین ، اپراتورهای قابل اعتماد و غیرقابل اعتماد وجود دارد ، و Cloud Mining منوط به همان خطرات و نوسانات قیمت مانند مدیریت تجهیزات شخصی شما است - بنابراین حتماً تحقیقات خود را انجام دهید و قبل از جدا کردن با هر پولی سؤال کنید.

با بیت کوین چه چیزی می توانید خریداری کنید؟

شما می توانید تقریباً هر چیزی را با بیت کوین خریداری کنید ، از کالاهایی مانند لباس ، الکترونیک ، غذا و هنر گرفته تا صنایع دستی دست ساز. همچنین می توان از بیت کوین برای خرید وسایل بزرگ مانند اتومبیل ، املاک و مستغلات و وسایل نقلیه سرمایه گذاری مانند فلزات گرانبها استفاده کرد. با استفاده از Purse.io ، کاربران می توانند تقریباً هر چیزی را از آمازون خریداری کرده و فقط با استفاده از بیت کوین تخفیف تا 20 ٪ دریافت کنند. علاوه بر این ، بسیاری از بازرگانان که بیت کوین را می پذیرند نیز برای افرادی که با پول دیجیتال پرداخت می کنند تخفیف می دهند.

برای بازرگانانی که بیت کوین را نمی پذیرند ، هنوز راهی برای استفاده از cryptocurrency خود برای خرید کالاهایی که به آنها علاقه مند هستید با استفاده از کارت بدهی بیت کوین وجود دارد. Bitcoin.com لیستی از شرکت های کارت بدهی بیت کوین را برای انتخاب انتخاب کرده است. برخی از کارت ها فقط برای برخی از کشورها قابل صدور هستند و همه هزینه های مختلفی دارند ، بنابراین حتماً گزینه های خود را بخوانید تا بهترین کارت را برای شما انتخاب کنید.

آدرس بیت کوین چیست؟

یک آدرس بیت کوین یک رشته طولانی از 27 - 34 شماره و نامه است که به طور مشابه با یک آدرس ایمیل عمل می کند. آدرس این blockchain بیت کوین را قادر می سازد تا هنگام ارسال و دریافت بیت کوین ها را تشخیص دهد. این آدرس ها می توانند توسط هر کسی استفاده شوند ، از افراد مجرد گرفته تا مشاغل گرفته تا چندین نفر که در صورت تمایل به یک آدرس دسترسی پیدا می کنند.

همچنین از استفاده مجدد از آدرس ها ایمن تر در نظر گرفته می شود بلکه هر بار که بیت کوین را ارسال و دریافت می کنید ، از یک آدرس منحصر به فرد استفاده می کنید. این امر باعث افزایش حریم خصوصی معاملات شما می شود و به جلوگیری از ردیابی عمومی وجوه شما کمک می کند.

معاملات بیت کوین چگونه کار می کند؟

معاملات بیت کوین از مبلغ ، ورودی (آدرس ارسال) ، خروجی (آدرس دریافت) و کلیدهای خصوصی (کلیدهایی که به شما امکان می دهد بیت کوین خود را صرف کنید) تشکیل شده است.

یک کاربر به سادگی وارد یک آدرس دریافت می شود و اگر شخص دارای کلید خصوصی مرتبط با بیت کوین باشد که سعی در خرج کردن آنها دارد ، معامله با کمک معدنچیان تأیید کننده بلوک های مبادلات (معاملات) در blockchain بیت کوین ارسال و تأیید می شود.

blockchain یک پایگاه داده از کلیه معاملات ثبت شده از زمان آغاز بیت کوین است. معاملات بیت کوین و سایر نقاط داده را در Explorer Bitcoin ما مشاهده کنید.

کلید عمومی چیست؟

هر آدرس بیت کوین شامل یک کلید عمومی و یک کلید خصوصی است. کلید عمومی به دیگران اجازه می دهد تا بیت کوین را به آدرس شما بفرستند ، امضای معامله را تأیید کنند تا همه چیز در نظم باشد و سپس معامله را نهایی کنید. از طرف دیگر ، کلید خصوصی به شما امکان می دهد "قفل" کنید و بیت کوین خود را خرج کنید.

این کار را با امضای معاملات انجام می دهد ، که به شبکه بیت کوین می گوید که شما واقعاً صاحب آدرس که بیت کوین ها در آن نگهداری می شوند ، و معامله معتبر است. هرکسی که کلید خصوصی را برای یک آدرس بیت کوین در اختیار داشته باشد ، قادر به صرف بیت کوین هایی است که آدرس آن را در اختیار دارد ، بنابراین در یک قیاس بسیار مناسب ، کلید خصوصی شما در واقع کلید صندوق امانات است که بیت کوین شما را نگه می دارد.

همچنین می توانید از کلید خصوصی یک آدرس برای امضای پیام استفاده کنید ، تأیید کنید که شما صاحب بیت کوین ها هستید که در هر آدرس مشخصی برگزار می شود. این همه از طریق ریاضیات ، با استفاده از رمزنگاری نامتقارن ایمن است.

چگونه می توان پرداخت های بیت کوین را برای فروشگاه خود قبول کرد؟

پذیرش بیت کوین برای هر بازرگان بسیار آسان است و بیشتر اوقات آماده کردن ویژگی برای اضافه کردن ویژگی به خدمات پرداخت شما کمتر از 10 دقیقه طول می کشد. بازرگانان می توانند بیت کوین را بصورت آنلاین و در مکان های فیزیکی با استفاده از ارائه دهنده پرداخت خدمات بازرگان مانند BitPay یا حتی فقط با استفاده از یک آدرس کیف پول ساده که در دستگاه خود تولید می شود ، بپذیرند.

بیت کوین نسبت به پی پال ، شرکت های کارت اعتباری و خدمات بانکی هزینه های قابل توجهی پایین تر دارد و این امر را برای صاحبان فروشگاه نسبت به پردازنده های کارت پرداخت میراث بسیار جذاب تر می کند. cryptocurrency نیز غیر قابل برگشت است ، بنابراین بازپرداخت ها امکان پذیر نیست و تصمیم به بازپرداخت کامل در دست صاحب فروشگاه می گذارد.

بازرگانان می توانند بیت کوین را از طریق یک پردازنده پرداخت ، از طریق یک دستگاه نقطه فروش (POS) یا به سادگی با استفاده از رایانه لوحی یا تلفن هوشمند خود بپذیرند. افزودن بیت کوین به عنوان یک روش پرداخت برای فروشگاه شما همچنین می تواند مشتری شما را برای کسانی که دوست دارند با Cryptocurrency بپردازند ، افزایش دهد و همچنین دسترسی شرکت شما را به بازار جهانی گسترش دهد. برای اطلاعات بیشتر در مورد راه حل های تجاری ما بیشتر بخوانید.

آیا هزینه های مربوط به آن وجود دارد؟

هزینه های مربوط به ارسال بیت کوین به نام "هزینه معدنچی" وجود دارد. هزینه ها به معدنچیان پرداخت می شود تا آنها بتوانند معاملات بیت کوین را در شبکه تأیید و ایمن کنند.

"معامله تأیید نشده" به چه معنی است؟

معامله تأیید نشده معامله ای در شبکه است که معدنچیان هنوز تأیید نکرده اند. به طور معمول ، تأیید تقریباً 10 دقیقه طول می کشد. با این حال به دلیل افزایش محبوبیت شبکه بیت کوین ، زمان تأیید کاملاً افزایش یافته است و گاهی اوقات می تواند تا یک ساعت یا بیشتر طول بکشد.

راه حل هایی در کارها برای مقابله با این موضوع و همچنین بحث های زیادی در جامعه بیت کوین در مورد بهترین راه برای پیشبرد آن وجود دارد. اگر معامله پس از 72 ساعت نتواند تأیید شود ، وجوه به کیف پول فرستنده اصلی ارسال می شود.

آیا بیت کوین قانونی است؟

بیت کوین در اکثر حوزه های قضایی جهان قانونی است اما تعداد کمی از کشورها وجود دارند که استفاده از آن را ممنوع کرده اند ، مانند اکوادور. ویکی پدیا راهنمای خوبی در مورد نحوه برخورد بیت کوین در همه کشورهای جهان دارد و سیاست های نظارتی پیرامون آن را توضیح می دهد. مقررات از یک مرز به حالت دیگر متفاوت است ، بنابراین همیشه باید قبل از شرکت در شبکه ، قوانین مکان خود را تحقیق کنید.

خالق ، ساتوشی ناکاموتو کیست؟

Satoshi Nakamoto نام مستعار یا نام شخص یا گروهی است که مشتری اصلی بیت کوین و نویسنده مقاله اصلی مرجع سفید را ایجاد کرده است که جزئیات پروتکل را نشان می دهد. ناکاموتو با کمک به کد و استخراج معدن تا سال 2010 هنگام ناپدید شدن در این شبکه شرکت کرد ، دیگر هرگز از آن شنیده نشود.

چگونه یک کیف پول کاغذ بیت کوین درست کنیم؟

کیف پول کاغذی یک روش عالی برای حفظ بیت کوین آفلاین و خارج از دسترسی هکرها است. ایجاد کیف پول کاغذ آسان است اما از دست دادن کاغذ نیز به این معنی است که بیت کوین ها برای همیشه از بین می روند ، بنابراین مراقب باشید. کیف پول های کاغذی حاوی کلیدهای خصوصی و عمومی هستند که به شما امکان می دهد بیت کوین خود را خرج کنید.

متداول ترین روشی که مردم ایجاد کیف پول کاغذی استفاده از paperwallet. bitcoin.com است که در آن کاربران می توانند یک آدرس جدید بیت کوین جدید و کلید خصوصی مرتبط ایجاد کنند. این وب سایت از شخص می خواهد که برخی از مراحل را آغاز کند و پس از این روند به هر دو کلیدهای عمومی و خصوصی داده می شود. پس از چاپ یک نسخه ، می توانید بیت کوین را که می خواهید در کد QR عمومی خود بارگیری کنید.

این سرویس اما با احتیاط همراه است. دلایل فنی وجود دارد که چرا تولید یک کلید خصوصی در دستگاهی که شما کنترل نمی کنید ایده بدی است. این موارد از حملات انسان در میانی (MITM) گرفته تا اپراتورهای سایت غیرقابل اعتماد و همه چیز در بین آنها متغیر است.

با این حال ، بارگیری کد BitAddress و اجرای آن در دستگاه خود به صورت آفلاین می تواند این خطرات را کاهش دهد. این امر می تواند با انجام این کار بر روی دستگاهی که به اینترنت متصل نشده است ، ایمن شود.

blockchain چگونه کار می کند؟

این blockchain تمام بیت کوین های تازه ذوب شده را به معدنچیانی که بلوک پیدا می کنند ، ثبت می کند. بلوک ها مجموعه ای از معاملات ارسال شده/دریافت شده است که معدنچیان برای شبکه تأیید می کنند. با انجام این اقدامات در پروتکل بیت کوین ، blockchain به عنوان دفترچه حساب برای کلیه معاملات انجام شده در شبکه بیت کوین عمل می کند.

گره کامل چیست؟

گره های کامل معاملات را در blockchain تأیید می کنند و به طور داوطلبانه توسط افراد ، گروه ها و سازمان ها (مانند بازرگانان) در سراسر جهان نگهداری می شوند و تمام پیام های موجود در پروتکل را پخش می کنند.

گره های کامل یک لایه امنیتی اضافی را برای این شرکت کنندگان در شبکه بیت کوین اضافه می کنند و به روشی نوع دوستانه فعالیت می کنند - به این معنی که آنها بدون پاداش کار می کنند. برخی از موارد استفاده برای افراد یا گروه هایی مانند بازرگانانی که یک گره کامل را اجرا می کنند ، برای تشخیص هزینه های مضاعف یا برای افزایش حریم خصوصی است.

بیت کوین: چیست و چرا مهم است؟چه کسی بیت کوین را توسعه داد؟blockchain چیست؟هزینه های مضاعف چیست؟blockchain با دفترچه های بانکی چه تفاوتی دارد؟چرا با بیت کوین زحمت می کشید؟بیت کوین چه کاری می تواند انجام دهد؟استخراج بیت کوین چیست؟چگونه می توانید بیت کوین بخرید؟آیا می توانید بیت کوین بفروشید؟چرا به بیت کوین اعتماد کنید؟آیا بیت کوین ناشناس است؟چه اتفاقی می افتد اگر بیت کوین هایم را از دست بدهم؟چه کسی مسئول بیت کوین است؟کیف پول بیت کوین چیست؟چرا قیمت بیت کوین اینقدر حرکت می کند؟چگونه می توانم بیت کوین را بدون مبادله تجارت کنم؟آیا می توانم درآمد بیت کوین را بدست آورم؟با بیت کوین چه چیزی می توانید خریداری کنید؟آدرس بیت کوین چیست؟معاملات بیت کوین چگونه کار می کند؟کلید عمومی چیست؟چگونه می توان پرداخت های بیت کوین را برای فروشگاه خود قبول کرد؟آیا هزینه های مربوط به آن وجود دارد؟"معامله تأیید نشده" به چه معنی است؟آیا بیت کوین قانونی است؟خالق ، ساتوشی ناکاموتو کیست؟چگونه یک کیف پول کاغذ بیت کوین درست کنیم؟blockchain چگونه کار می کند؟گره کامل چیست؟

پلن سرمایه گذاری...
ما را در سایت پلن سرمایه گذاری دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : لیلا اوتادی بازدید : 12 تاريخ : دوشنبه 7 فروردين 1402 ساعت: 15:48