6 دوره برتر صدور گواهینامه بازار سهام

ساخت وبلاگ

6 دوره برتر صدور گواهینامه بازار سهام-جاده تبدیل شدن به یک متخصص بازار سهام هرگز آسان نیست. امتحانات زیادی وجود دارد که می توانید برای اثبات مهارت خود بگذرانید. یک گواهینامه خوب به شما کمک می کند تا در یک سازمان با یک بسته پرداخت بهتر قرار بگیرید ، که باعث ایجاد لبه اضافی به رزومه شما می شود.

بازار سهام برای بسیاری از پاس های تازه کالج و جانبازانی که مایل به تغییر مشخصات شغلی خود هستند ، گزینه شغلی بسیار پر سود است. فرصت های بسیاری در بانک ها ، صندوق های تامینی ، خانه های صندوق های متقابل و غیره برای افراد ماهر در این زمینه وجود دارد. بسیاری از گواهینامه های محبوب مربوط به بازار سهام به شما کمک می کند تا مهارت خود را ارزیابی و اثبات کنید. گذراندن این امتحانات صدور گواهینامه قطعاً به منظور قرار گرفتن در یک سازمان خوب ، یک لبه اضافی به پروفایل شما اضافه می کند.

در وبلاگ امروز ، ما در مورد 6 دوره برتر صدور گواهینامه بازار سهام بحث خواهیم کرد که اگر می خواهید حرفه ای را در بازار سهام ایجاد کنید ، می توانید دنبال کنید:

6 دوره برتر صدور گواهینامه بازار سهام

1. تحلیلگر مالی منشور (CFA)

بازارهای مالی موضوعی بسیار محبوب و شناخته شده در دنیای حرفه ای امروز است. بنابراین برنامه های مختلف آزمایش صدور گواهینامه مربوط به بازارهای مالی است. منشور CFA یکی از محبوب ترین در بین همه برنامه های شناخته شده توسط متخصصان و متخصصانی است که می خواهند در بازار آزاد پول بیشتری کسب کنند.

موسسه CFA منشور CFA را ارائه می دهد ، که به طور گسترده به عنوان استاندارد طلا در تجزیه و تحلیل مالی و مدیریت سرمایه گذاری شناخته می شود. یک برنامه صدور گواهینامه دقیق به ارزش منشور CFA می افزاید.

همچنین به تأمین مالی متخصصان کمک می کند تا در زمینه های کلیدی مالی ، از جمله تجزیه و تحلیل مالی ، تحقیقات سهام و مدل سازی مالی ، تخصص خود را کسب کنند. CFA همچنین قابلیت های مالی متخصص را تأیید می کند و چشم انداز حرفه ای حرفه ای را افزایش می دهد.

یک نامزد باید دارای مدرک لیسانس (یا در سال آخر پیگیری لیسانس لیسانس) ، چهار سال سابقه کار حرفه ای یا چهار سال تحصیلات عالی و تجربه کار حرفه ای همراه با واجد شرایط بودن برای CFA باشد.

2. تکنسین معتبر بازار (CMT)

اگر می خواهید در تجزیه و تحلیل فنی و خواندن نمودار کار کنید ، این گواهینامه برای شما بسیار ارزشمند خواهد بود. انجمن تکنسین های بازار (MTA) ، مستقر در ایالات متحده ، این سرویس را ارائه می دهد. این به سه سطح تقسیم می شود و مفاهیم اساسی و پیشرفته تجزیه و تحلیل فنی ، تئوری DOW ، الگوهای نمودار و غیره را ارزیابی می کند.

به دلیل رونق اخیر در زمینه تجزیه و تحلیل فنی ، این یکی از داغترین گواهینامه های موجود امروز است. تقریباً هر صندوق پرچین به دنبال تحلیلگران فنی برای پیوستن به تیم خود است. برای به دست آوردن منشور CMT ، شما باید عضو انجمن تکنسین های بازار (MTA) باشید ، سه سطح امتحانات را پشت سر بگذارید و توسط کمیته پذیرش MTA و هیئت مدیره تأیید شوید.

پس از ثبت نام در برنامه ، داوطلبان می توانند اولین امتحان خود را برنامه ریزی کنند. امتحانات برای سه سطح برنامه CMT بصورت آنلاین یا در مراکز آزمایش با استفاده از رایانه انجام می شود. با این حال ، هزینه های امتحانات اعضا با هزینه های افراد غیرقانونی متفاوت است.

در بین متخصصان این زمینه ، اعتباربخشی CMT به طور گسترده به عنوان استاندارد جهانی طلا در تحلیل فنی در نظر گرفته می شود.

علاوه بر تحقق الزامات فوق (گذراندن سه سطح آزمون ، تکمیل روند درخواست عضویت و پذیرش کد اخلاق انجمن CMT) ، داوطلبان باید حداقل سه مرجع عضو CMT را بدست آورند که می توانند به دانش ، مهارت و مهارت و تحلیل فنی خود گواهی دهندتوانایی

3. مدیریت ریسک مالی (FRM)

انجمن جهانی متخصصان ریسک یک آزمون گواهینامه شناخته شده بین المللی (GARP) را ارائه می دهد. این امر به ویژه برای افرادی که می خواهند در مدیریت ریسک کار کنند ، چه ریسک اعتباری ، ریسک بازار یا ریسک نقدینگی ، مفید است.

دارندگان FRM طیف گسترده ای از کارکردهای مدیریت ریسک را در بانک های سرمایه گذاری ، شرکت های مدیریت دارایی ، شرکت ها و سازمان های دولتی انجام می دهند. گذراندن هر دو امتحانات قسمت اول و قسمت دوم ، و همچنین دو سال تجربه کار تمام وقت در موقعیت های مربوط به مدیریت ریسک مالی مانند مدیریت نمونه کارها ، مشاوره ریسک و سایر موارد ، الزامات اساسی برای تأیید به عنوان یک ریسک مالی استمدیر.

4. nism

NISM و NCFM برنامه های صدور گواهینامه مبتنی بر امتحان هستند که توسط بورس اوراق بهادار ملی هند ارائه می شود. NISM دانش اساسی در مورد بازارهای سرمایه و نقش یک سرمایه دار سرمایه گذاری شرکت برای سرمایه گذاران حرفه ای مشتاق و باتجربه ارائه می دهد.

نقشه راه NISM و تحقیقاتی که برای ایجاد یک شبکه حرفه ای مدیریت شده برای متخصصان بخش مرتبط با تحقیق ، تجزیه و تحلیل و تفکر عینی در بازارهای سرمایه ایجاد شده است.

همچنین می توانید با کمک دوره های پیشرو NISM خود را برای صدور گواهینامه NISM آماده کنید

NISM یک بازوی آموزشی SEBI است که در سال 2006 برای ارائه آموزش با کیفیت بالا به متخصصان مالی تأسیس شده است. از آن زمان تاکنون به توسعه سطح آموزش مالی در هند کمک کرده است. با کمک NISM ، سرمایه گذاران می توانند در مورد چگونگی سرمایه گذاری پول خود تصمیمات سرمایه گذاری آگاهانه بگیرند.

در زیر لیستی از امتحانات NISM آورده شده است:

NISM توضیح داده است که هیچ معیار صلاحیت قبلی برای پیروی از این امتحانات وجود ندارد ، زیرا آنها به بخش خاصی از بورس سهام می پردازند. یک حرفه ای یا یادگیرنده می تواند هر ماژولی را که احساس می کند برای آنها آماده است ، بگیرد و در بخش انتخابی خود متخصص شود.

5. فنی مالی معتبر (CFTE)

این یک گواهینامه تجزیه و تحلیل فنی است که مشابه CMT است. اگر اهل اروپا یا انگلستان هستید ، CFTE احتمالاً از CMT مشهور است. این گواهینامه برای خودآموزی در نظر گرفته شده است ، با امتحانات در پایان سطح I و II. پس از گذراندن هر دو سطح ، به نامزد نامزد "CFTE" اعطا می شود ، و این نشان می دهد که او دانش کاملی از این زمینه دارد و قادر به درک و استفاده از مفاهیم و ابزارهای تجزیه و تحلیل فنی پیشرفته است.

6. برنامه مربیگری تجارت (TMP)

برنامه Mentorship Trading (TMP) با هدف ارائه دستور العمل ایده آل برای تبدیل شدن به یک معامله گر موفق تمام وقت. سهام معاملات ، گزینه های سهام ، گزینه های فهرست ، کالاها و ارزها نیاز به توسعه مهارت های کلیدی مانند انتخاب سهام ، نقاط ورود کم خطر در آن سهام ، مدیریت ریسک و پول ، مدیریت اندازه موقعیت ، رزرو سود جزئی و ورود مجدد دارنددر بک های متوسط. این برنامه مربیگری بر هر یک از جنبه ها متمرکز است.

ما مربیان تجاری با تجربه گسترده در بازارهای هندی و بین المللی داریم. در طی این تجارت مربیگری ، ما به طور فعال در هر روز از هفته به تجارت و تجارت در سهام و مشتقات متمرکز می شویم. این برنامه مربیگری تجارت به شرکت کنندگان در توسعه ذهنیت و رویکرد مناسب به تجارت کمک می کند.

خط پایین

امیدواریم این وبلاگ را آموزنده پیدا کرده و از آن در حداکثر پتانسیل خود در دنیای عملی استفاده کنید. همچنین با به اشتراک گذاشتن این وبلاگ با خانواده و دوستان خود و کمک به ما در ماموریت خود در گسترش سواد مالی ، عشق را نشان دهید.

پلن سرمایه گذاری...
ما را در سایت پلن سرمایه گذاری دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : لیلا اوتادی بازدید : 14 تاريخ : پنجشنبه 3 فروردين 1402 ساعت: 17:52