چگونه می توان با نتایج مثبت معامله گر شد؟

ساخت وبلاگ

تجارت غیرقانونی ساختار سالم تجارت و صنعت را به خطر می اندازد و نیاز به هوشیاری مداوم از ادارات گمرکی دارد ، که به دلیل موقعیت آنها در مرز ، نقش مهمی در مبارزه با این تجارت ایفا می کند که باعث ضرر عظیمی برای درآمدهای دولتی و صنایع اطراف آن می شودجهان

چندین نوع فعالیت تجاری غیرقانونی از جمله پولشویی ، قاچاق مواد مخدر ، قاچاق سنگ های گرانبها و فلزات و تجارت کالاهای تقلبی و دزدان دریایی و همچنین قاچاق مردم و حیوانات وحشی در معرض خطر یا محافظت شده وجود دارد. نمودار زیر (شکل 1 را ببینید) ، که توسط سازمان همکاری اقتصادی و توسعه (OECD) منتشر شده است ، برآوردهای درآمد حاصل از هر نوع تجارت غیرقانونی را نشان می دهد-تنباکو ، که در جایگاه چهارم است ، حساب های از دست رفتهمبلغ حدود 40 میلیارد دلار آمریکا.

تجارت غیرقانونی دخانیات بدون در نظر گرفتن سطح درآمد یک کشور در همه نقاط جهان اتفاق می افتد. این شامل شیوه های مربوط به توزیع ، فروش یا خرید محصولات دخانیات ممنوع است که توسط قانون ممنوع است ، مانند فرار مالیاتی (فروش محصولات دخانیات بدون پرداخت مالیات های قابل اجرا) ، جعل و پنهان کردن منشاء محصولات و همچنین مواد مخدر.

فروش سیگار حدود 90 ٪ از بازار جهانی دخانیات را تشکیل می دهد. اگرچه افت تعداد سیگار فروخته شده کاهش یافته است ، ارزش بازار آن افزایش یافته است [IMARC (2017) ، "بازار سیگار: روندهای صنعت جهانی ، سهم ، اندازه ، رشد ، فرصت و پیش بینی 2017-2022"].

گزارش "گمرک و دخانیات" WCO 2010 اظهار داشت: "در جایی که کالاها بسیار مالیات ، به راحتی قابل حمل و مجازات ها برای قاچاق نسبتاً سبک هستند ، سازمان های جنایی فراملی از هرگونه ضعف در گمرک ، درآمد یا سایر کنترل های مرزها برای جمع آوری سود استفاده می کنند.. "قاچاق نه تنها درآمدهای دولت را تحت تأثیر قرار می دهد ، بلکه براساس نسخه 2014 "گزارش WCO" در مورد تجارت غیرقانونی "، منبع درآمد برای سازمان های جنایی و تروریستی است.

اندازه گیری تجارت غیرقانونی به دلیل ماهیت خفا آن تا حدودی پیچیده است. یک مطالعه توسط سازمان بهداشت جهانی (WHO) تخمین می زند که 1 از 10 سیگار مصرف شده در جهان از قاچاق غیرقانونی ناشی می شود [www.who. int/fctc/mediactre/news/2015/wtnd2015/en/].

نمودار زیر (نگاه کنید به شکل 2) توسط Euromonitor Inteational برای دوره 2009 تا 2014 نرخ رشد بازار غیرقانونی تنباکو را در طول زمان نشان می‌دهد: بازار آمریکای لاتین حدود 12% رشد کرد. بازارهای خاورمیانه و آفریقا بیشترین رشد را در حجم فروش سیگارهای غیرقانونی نشان دادند. و بازارهای آمریکای شمالی، جمهوری خلق چین و آسیا اقیانوسیه کاهش یافته بود.

نمودار زیر (نگاه کنید به شکل 3) حجم جهانی سیگار تولید شده در سال 2015 توسط چهار شرکت بزرگ دخانیات را نشان می دهد. در اینجا ما میزان تجارت غیرقانونی سیگار را می بینیم که در رتبه سوم قرار دارد و ارزش آن تقریباً به ارزش های بریتیش امریکن توتون می رسد.

تجربه جمهوری دومینیکن

اداره کل گمرک جمهوری دومینیکن (DGA) آگاه است که در یک اقتصاد کوچک مانند اقتصاد آنها، هر گونه تخلف می تواند باعث ورشکستگی شرکت ها در مدت کوتاهی شود که می تواند تأثیر منفی بر در دسترس بودن شغل، رفاه اجتماعی و درآمد دولت داشته باشد.

بنابراین، DGA با تمام تجارت غیرقانونی فرامرزی به یک روش برخورد می کند. هیچ موردی به حداقل نمی رسد یا رد می شود و اجرای گمرک به صورت برنامه ریزی شده انجام می شود و بازرسی ها بر اساس ارزیابی ریسک و با در نظر گرفتن آسیب های احتمالی به محیط زیست، سلامت و سیاست رقابت انجام می شود.

تعداد پرونده های قاچاق سیگار در سال های اخیر مؤید این است که این یک فعالیت مهم و رو به افزایش است. برای مقابله، DGA از نمایندگان شرکت‌های دخانیات محلی خواست تا در آن شرکت کنند. این همکاری گمرک را قادر ساخته است تا اطلاعات بیشتری در مورد وقوع فروش غیرقانونی سیگار در کشور به دست آورد. نتایج "نظرسنجی بسته خالی" ارائه شده توسط فیلیپ موریس دومینیکنا، سیر تکاملی مصرف غیرقانونی سیگار در قلمرو دومینیکن را طی دوره 2013-2016 نشان می دهد (شکل 4 را ببینید).

اگرچه این نتایج چیزی جز تصویری از یک لحظه معین در یک سال نیست، اما نشان می‌دهد که تعداد بسته‌های سیگاری که در بازار سیاه فروخته می‌شوند در طول سال‌ها به طور پیوسته در حال افزایش بوده است.

با آگاهی از مشکل رو به رشد، DGA اقدامات خاصی را برای اصلاح این وضعیت انجام داده است. طی دوره 2012 تا 2016، حدود 90 میلیون نخ سیگار کشف و ضبط شده است. با تشدید تلاش‌های خود، فقط بین آگوست 2016 تا اوت 2017، در مجموع 123. 9 میلیون نخ سیگار توسط گمرک کشف و منهدم شد (شکل 5 را ببینید).

بر اساس داده های حاصل از مصرف دخانیات و درآمد حاصل از آن ، DGA می تواند نتایج تلاش های خود را در طول سال گذشته مشاهده کند ، و این امکان را فراهم می کند که یک بازنگری در کل میزان مصرف سیگار در کشور و تأثیر آن بر میزان درآمد جمع آوری شده باشد. بشردر سال 2016 ، در مقایسه با سال 2015 ، گمرک شاهد کاهش واردات دخانیات و درآمد حاصل از فروش دخانیات بود. در مقایسه شش ماه اول سال 2017 با سال 2016 ، افزایش درآمد و مصرف ذکر شده است (شکل 6 را ببینید).

بخش عمده ای از موفقیت هایی که DGA در برخورد با تجارت سیگار غیرقانونی داشته است به دلیل چندین استراتژی اجرا شده پس از سال 2014 است. این موارد شامل امضای توافق نامه همکاری با مهاجرت و اجرای گمرک ایالات متحده (ICE) ، تبادل اطلاعات با شرکت های دخانیات ،استفاده از یک سیستم ردیابی و ردیابی و همچنین عملیات هماهنگ با مقامات مرزی و سازمان های اجرای قانون در نقاط استراتژیک این جزیره.

همکاری با سایر سازمان های دولتی

با تشکر از توافق نامه همکاری با ICE ، DGA توانسته است کارایی واحد شفافیت تجاری خود (TTU) را تقویت کند. این واحد با تجزیه و تحلیل جزئیات معاملات تجاری که برای هر دو کشور قابل مشاهده است ، ناهنجاری ها و فعالیت های تجاری مشکوک را تشخیص می دهد. برای انجام این کار ، آن را به یک سیستم تخصصی به نام "تجزیه و تحلیل داده ها و تحقیقات برای سیستم شفافیت تجارت" (DARTTS) متکی است ، که امکان انجام تجزیه و تحلیل های پیچیده را فراهم می کند. این سیستم حاوی داده های تجاری از ایالات متحده و سایر کشورها است و به معاملات که از الگوهای عادی پیروی نمی کنند ، امکان شناسایی را فراهم می کند.

آداب و رسوم دومینیکن همچنین رابطه خود را با مؤسسات عمومی ملی ، به ویژه دفتر دادستان کل تقویت کرده است (همانطور که دادستان و جنایی متخلفین برای این جنایات مسئولیت دفتر دادستان عمومی است) و اداره کل درآمد داخلی (ماننداین جنایات بر مالیات های داخلی قابل استفاده در نوشیدنی ها و سیگار است).

مأموران اداره اطلاعات DGA به همراه همتایان خود از پلیس ملی و مؤسسات فوق الذکر بازرسی را انجام می دهند. این عملیات در بنادر ، فرودگاه ها و مرزها انجام می شود و منجر به تشخیص مقادیر قابل توجهی از محصولات قاچاق شده شده است.

بخش خصوصی با انتقال اطلاعات در مورد فعالیت های مشکوک یا رفتار به مقامات گمرک ، نقش مهمی در جلوگیری از مواد مخدر و مقابله با تجارت غیرقانونی دارد. تفاهم نامه (تفاهم نامه) بین گمرک دومینیکن و فیلیپ موریس بین المللی برای رسمی سازی همکاری در مبارزه با قاچاق سیگار امضا شده است ، بنابراین نتایج توقیف گمرک را بهبود می بخشد.

در شناخت تلاش های DGA ، آلویز جیوستینیانی ، معاون رئیس جمهور استراتژی تجارت غیرقانونی و پیشگیری در فیلیپ موریس بین المللی ، اظهار داشت که "تجارت غیرقانونی به اقتصاد و جامعه آسیب می رساند و تهدید واقعی برای امنیت ملی است. ریشه کن کردن آن برای هر گروه ، دولت یا شرکت به تنهایی یک چالش بسیار بزرگ است. تفاهم نامه درک فیلیپ موریس بین المللی با اداره گمرک جمهوری دومینیکن امضا شده است که نشان می دهد که چگونه دولت ها و بخش خصوصی می توانند برای تأثیر بیشتر به طور مؤثر همکاری کنند. ما از رهبری و تمرکز قوی این اداره استقبال می کنیم تا به تجارت غیرقانونی دخانیات بپردازیم ، که قبلاً در حمایت از مشاغل ، اقتصاد و شهروندان از این جرم به موفقیت چشمگیری رسیده است. "

این استراتژی همچنین توسط پاناما گمرکی اتخاذ شده است ، که همچنین از تلاش های آن توسط بخش خصوصی به رسمیت شناخته شده است. به گفته آلفردو آرگوتا ، مدیر کشور برای دخانیات آمریکایی انگلیس در پاناما ، دولت پاناما "با وفاداری اقدامات موفق انجام شده توسط آداب و رسوم دومینیکن را به عنوان نمونه ای در مورد چگونگی کاهش تجارت در سیگار وارد یا ترک قلمرو پاناما دنبال می کند."

با تشکر از استفاده از سیستم ردیابی و ردیابی با تمبرهای مورد نیاز در هر بسته سیگار و همچنین تجزیه و تحلیل متغیرهای کانتینر (وزن ، کمیت ، وارد کننده و غیره) ، مقامات اطلاعاتی DGA توانسته اند بهتر سیگارهای غیرقانونی پیدا کنند، که اغلب در ظروف پر از مواد ساختمانی ، رول پارچه ، شیرینی پزی یا نوشیدنی های انرژی زا پنهان می شوند.

اگرچه سیگار با علائم تجاری شناخته شده گهگاه به طور غیرقانونی به کشور معرفی می شود ، اما بیشتر کسانی که توسط DGA به دست می آیند در رده "سفیدپوستان غیرقانونی/سفید" قرار می گیرند - این سیگارهای مارک دار هستند که توسط تولید کنندگان مستقل واقع در مناطق مختلف جهان تولید می شوند. که هیچ بازار حقوقی واقعی برای فروش آنها وجود ندارد ، یا آنها فقط یا عمدتاً برای بازار غیرقانونی کشور دیگر در نظر گرفته شده اند ، یا آنها را در یک کشور مقصد قاچاق می کنند و بدون عوارض و مالیات پرداخت می شوند.

آگاه از ماهیت پویا تجارت غیرقانونی و اینکه متخلفان تکنیک های خود را تغییر داده و تطبیق می دهند ، از جمله اعلام سیگار به عنوان کالاهای ریسک پایین تر در تلاش برای استفاده از مزایای تسهیل تجارت ، گمرک دومینیکن دائماً پارامترهای مدیریت ریسک خود را به روز می کند. علاوه بر این ، قبل از سال 2014 ، سیگارهای توقیف شده از فعالیتهای غیرقانونی در حراج های عمومی فروخته می شدند ، اما پس از سال 2016 ، DGA شروع به سوزاندن همه آنها برای محافظت از شهروندان خود کرد ، ضمن اینکه رقابت سالم را برای مجوز و معامله گران رسمی و توزیع کنندگان ارائه می دهد.

گمرک دومینیکن می فهمد که مواد مخدر ، و همچنین فرار مالیاتی ، به راحتی نمی توانند از بین بروند ، اما با پیروی از یک رویکرد جامع دولتی ، که مهمتر از همه ، اراده سیاسی قوی برای رسیدگی به همه جنبه های مسئله تجارت غیرقانونی است ، کاهش می یابد.

به همین ترتیب ، DGA تشخیص می دهد که منابع انسانی کاملاً آموزش دیده یکی از ابزارهای اصلی در مبارزه با تجارت غیرقانونی است. مقامات گمرکی باید بتوانند از منابع فناوری و منابع داده برای افزایش اثربخشی خود در تشخیص طرح های تجاری غیرقانونی استفاده کنند ، بنابراین باعث افزایش اجرای مرزی و محافظت از درآمد دولت می شوند ، ضمن اینکه از سلامت مردم جمهوری دومینیکن اطمینان می دهند.

پلن سرمایه گذاری...
ما را در سایت پلن سرمایه گذاری دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : لیلا اوتادی بازدید : 31 تاريخ : پنجشنبه 3 فروردين 1402 ساعت: 19:45