اوراق قرضه دولتی چیست و چگونه کار می کنند؟

ساخت وبلاگ

دولت همیشه نمی تواند به اندازه کافی مالیات جمع کند تا همه چیز را فوراً بپردازد. اوراق قرضه برای پوشش تفاوت و بازپرداخت بدهی موجود دولت استفاده می شود.

Person unlocking and opening silver deposit boxes

دولت ها باید دقیقاً همانطور که مردم و شرکت ها انجام می دهند ، وام بگیرند. همه دولت ها ، بدون توجه به اندازه خود ، باید همه چیز را از عملیات روزانه گرفته تا پروژه های گران قیمت و ابتکارات عمومی بپردازند.

دولت عمدتاً از مردم ، شرکت ها و سایر مواردی که مالیات می پردازند ، پول می گیرد. هنگامی که درآمد مالیاتی کوتاه می شود ، دولت ها با فروش اوراق بهادار بدهی می گیرند. پیوند نشان دهنده وام است. در این حالت ، وام گیرنده یک نهاد فدرال ، ایالتی ، شهرداری یا سایر نهادهای دولتی است که اوراق قرضه را صادر می کند ، و وام دهنده یک سرمایه گذار است که اوراق قرضه را خریداری می کند.

پیوند دولتی چیست؟

اوراق قرضه دولتی توافق بین فروشنده - دولت - و سرمایه گذاران است که با توافق برای خرید اوراق بهادار به عنوان وام دهنده عمل می کنند. در ازای وام دادن به پول دولت ، سرمایه گذاران پرداخت منظم بهره را دریافت می کنند. اینها معمولاً در طبیعت ثابت هستند و برای مدت زمان مشخصی که با بلوغ پیوند به پایان می رسد ، آخرین است. در ایالات متحده آمریکا ، این می تواند در هر جایی از چند روز تا 30 سال باشد. پس از رسیدن اوراق به بلوغ ، دولت مدیر را بازپرداخت می کند ، یا میزان پولی که سرمایه گذاران در ابتدا به دولت وام داده بودند.

چرا دولت ها اوراق قرضه صادر می کنند؟

دولت همیشه نمی تواند به اندازه کافی مالیات جمع کند تا همه چیز را فوراً بپردازد. اوراق قرضه اغلب برای پوشش تفاوت استفاده می شود. اوراق قرضه همچنین بدهی موجود دولت را اصلاح می کند - بدهی های قدیمی را که با بدهی جدید ناشی می شود ، بازپرداخت کنید.

بانک های مرکزی همچنین برای تنظیم عرضه پول یک کشور از اوراق قرضه استفاده می کنند. به عنوان مثال ، ایالات متحده فدرال رزرو اوراق قرضه را به فروش می رساند تا پول نقد در اقتصاد را کاهش دهد تا در تورم قرار بگیرد. برعکس ، فدرال رزرو اوراق قرضه را خریداری می کند - به همین دلیل که می خواهد اقتصاد را تحریک کند ، اقتصاد را با پول بیشتر تزریق می کند. فدرال رزرو این کار را پس از بحران مالی 2007-09 و در طول همه گیر Covid-19 انجام داد.

انواع اوراق قرضه دولتی چیست؟

دو نوع اصلی اوراق قرضه دولتی خزانه داری و مونیس هستند. خزانه داری ایالات متحده بزرگترین صادرکننده است: اصطلاح "خزانه داری" تمام بدهی های حاکمیت ایالات متحده را در تمام سررسید توصیف می کند. بدهی خزانه داری از فوریه 2022 23. 2 تریلیون دلار بود.

شهرها ، ایالت ها و سایر دولت های محلی اوراق قرضه شهرداری معروف به "مونیس" را صادر می کنند. این اوراق قرضه برای اهداف عمومی که جمع آوری مالیات و کمک های فدرال پوشش نمی دهد ، جمع می کنند. بازار مونی از سه ماهه چهارم سال 2021 4 تریلیون دلار بدهی داشت.

هر دو خزانه داری و مونیس پرداخت های منظم را ارائه می دهند و اغلب با مزایای مالیاتی همراه هستند. خزانه ها تقریباً هیچ خطری برای پیش فرض ندارند زیرا از ایمان و اعتبار کامل دولت ایالات متحده حمایت می شوند. مونیس به اندازه کم خطر نیست ، اما از بروز پیش فرض ناچیز برخوردار است زیرا دولت های محلی می توانند مالیات را برای پوشش بدهی های خود افزایش دهند. خزانه ها و مونیس به طور معمول در ازای کاهش ریسک ، نسبت به شرکتها و اوراق قرضه دیگر علاقه کمتری دارند.

اوراق بهادار خزانه داری

اوراق بهادار خزانه داری ، که به طور کلی از نظر پیش فرض عاری از ریسک محسوب می شوند ، با سررسیدهای مختلف همراه هستند. برخی از آنها به سرمایه گذاران ارائه می دهند برخی از حمایت های اضافی:

 • T-Bills: این اوراق بهادار کوتاه مدت در چند روز تا 52 هفته بالغ می شوند.
 • T-Notes: T-Notes میان مدت در دو تا 10 سال بالغ می شوند.
 • T-Bonds: این بدهی بلند مدت تا 30 سال بالغ می شود.
 • نکات: اوراق بهادار محافظت شده از تورم خزانه داری به تورم فهرست می شوند. اصلی با تورم افزایش می یابد و با تورم کاهش می یابد. نکات در سررسید 5- ، 10- و 30 ساله فروخته می شود.
 • FRNS: یادداشت های نرخ شناور پرداخت های بهره را دارند که می توانند با گذشت زمان تغییر کنند. با افزایش نرخ ها ، پرداخت بهره افزایش می یابد. وقتی نرخ ها سقوط می کنند ، پرداخت ها کاهش می یابد. FRN ها در دو سال به بنفش T 13 هفته ای فهرست می شوند.

خزانه داری همچنین اوراق بهادار پس انداز را به شهروندان ایالات متحده ارائه می دهد. افراد می توانند آنها را از وب سایت TreasuryDirect یا یک فروشنده مجاز خریداری کنند. فقط دارنده ثبت شده می تواند پرداخت را دریافت کند. اوراق بهادار پس انداز را نمی توان در بازار ثانویه به عنوان خزانه داری فروخت.

اوراق بهادار پس انداز در دو نوع است:

 • اوراق قرضه EE: این اوراق به مدت 30 سال نرخ بهره ثابت و تعیین شده دولت را به دست می آورند. با این حال ، خزانه داری تضمین می کند که اوراق قرضه EE در 20 سال ارزش آن را خواهد داشت که سرمایه گذار در ابتدا پرداخت کرده است.
 • من اوراق قرضه: این اوراق قرضه نرخ بازده ثابت و متغیر را به دست می آورند. نرخ ثابت برای زندگی اوراق قرضه یکسان است. نرخ متغیر هر شش ماه بر اساس نرخ تورم ایالات متحده تغییر می کند. من در 30 سال نیز بالغ می شوم.

اوراق قرضه مونی

دولت های کوچکتر برای ایالت ها و شهرداری های محلی مونیس را به عنوان تعهد عمومی یا اوراق بهادار درآمدی اعلام می کنند. هر دو برای پروژه های تولید درآمد مانند جاده های عوارض پول جمع می کنند. هر دو از ایمان کامل صادرکننده حمایت می شوند. آنها در منبع بودجه مورد استفاده برای پرداخت سرمایه گذار متفاوت هستند.

 • اوراق قرضه تعهد عمومی: این اوراق قرضه مونی بدون پیوند دادن پول به یک پروژه خاص ، سرمایه فوری را جمع می کنند. صادرکننده می تواند با هر منبع بودجه ، صاحبان اوراق قرضه را بازپرداخت کند.
 • اوراق بهادار درآمد: این اوراق مونی برای یک پروژه خاص پرداخت می کنند. این پروژه درآمدی را تولید می کند که علاقه و مدیر سرمایه گذاران را می پردازد.

اوراق قرضه حاکم

کشورهای خارج از اوراق قرضه ایالات متحده معروف به اوراق قرضه حاکمیت یا بدهی حاکمیتی. سایر دولت های ملی به همان دلایلی که دولت ایالات متحده انجام می دهد از این اوراق استفاده می کنند. اوراق قرضه حاکمیتی را می توان به ارز خارجی مانند دلار آمریکا یا ارز داخلی دولت معرفی کرد. آنها خطرات منحصر به فرد برای هر کشوری را شامل می شوند که شامل نقص احتمالی ، نوسانات ارزی و پتانسیل بیشتر پیش فرض ناشی از آن است ، به ویژه در کشورهای در حال توسعه مشمول بی ثباتی اقتصادی و سیاسی.

چه چیزی بر قیمت اوراق قرضه دولت تأثیر می گذارد؟

خزانه داری ایالات متحده با برگزاری حراج های منظم ، قیمت اولیه و نرخ بهره را در اوراق بهادار قابل فروش خود تعیین می کند. داوطلبان به طور کلی معامله گران بزرگی هستند که به عنوان نمایندگی های اصلی شناخته می شوند و سپس اوراق قرضه را در بازارهای ثانویه و بدون نسخه به سرمایه گذاران ارائه می دهند.

داوطلبان حراج ممکن است مبلغ PAR و یا ارزش چهره اوراق قرضه را بپردازند. با این حال ، اگر بازده اوراق قرضه در مقایسه با سایر سرمایه گذاری ها جذاب باشد ، یا تقاضای بیشتری برای آن وجود دارد تا عرضه ، داوطلبان ممکن است قیمت را پیشنهاد کرده و بیش از ارزش چهره بپردازند. برعکس ، اگر عرضه فراوانی یا گزینه های بهتر در جای دیگر وجود داشته باشد ، ممکن است سرمایه گذاران به دنبال پرداخت هزینه کمتر از PAR باشند.

هنگامی که یک اوراق قرضه جدید به طور گسترده ای در دسترس قرار می گیرد ، چندین عامل بر قیمت آن تأثیر می گذارد.

 • نرخ بهره: اگر نرخ بهره پایین تر از بازده اوراق بهادار باشد (به نام نرخ کوپن) ، تقاضا برای اوراق افزایش می یابد. با افزایش تقاضا برای اوراق ، قیمت آن افزایش می یابد. اگر نرخ بهره بالاتر از نرخ کوپن افزایش یابد ، ممکن است تقاضا کاهش یابد و قیمت اوراق قرضه کاهش یابد.‍
 • بلوغ: اوراق قرضه دولتی تازه صادر شده منعکس کننده نرخ بهره فعلی و معمولاً تجارت نزدیک به Par است. قیمت اوراق قرضه نیز به اندازه بلوغ نزدیک است. قیمت اوراق قرضه بیشتر بر اساس شرایط در آن زمان به احتمال زیاد در اواسط دوره خود افزایش می یابد یا سقوط می کند.‍
 • تورم: افزایش تورم برای دارندگان اوراق قرضه ، که در پرداخت های ثابت قفل شده اند ، بد است. بانکهای مرکزی اغلب نرخ بهره را برای تقویت تورم افزایش می دهند. نرخ بالاتر به معنای کاهش قیمت اوراق است زیرا سرمایه گذاران در جای دیگر به نظر می رسند. نرخ پایین تر اوراق قرضه را جذاب می کند و باعث افزایش قیمت می شود.

چرا خزانه ها مهم هستند؟

خزانه ها نقش اساسی اقتصادی دارند که سایر اوراق قرضه ندارند. اهمیت منحصر به فرد آنها بر قیمت آنها تأثیر می گذارد.

فدرال رزرو اوراق بهادار خزانه داری را برای تحریک رشد خریداری می کند زیرا خریدها پول را به اقتصاد تزریق می کنند. قیمت اوراق قرضه بالاتر است زیرا بانک مرکزی باید به اندازه کافی پرداخت کند تا دارندگان را به فروش متقاعد کند.

برعکس ، فدرال رزرو می تواند با گرفتن پول از اقتصاد ، اوراق قرضه را به تورم بفروشد. در این حالت ، عرضه اوراق بهادار افزایش می یابد و قیمت آنها کاهش می یابد. کاهش عرضه پول با ارزش تر می شود و نرخ بهره افزایش می یابد.

خزانه ها همچنین به عنوان معیار عمل می کنند که نحوه تعیین نرخ بهره دیگر را تعیین می کند. یادداشت 10 ساله خزانه داری یا T-note از اهمیت ویژه ای برخوردار است. این به عنوان معیار برای نرخ وام ، بازده اوراق بهادار شرکت و سایر محاسبات مالی عمل می کند. همچنین نشان دهنده اعتماد به نفس سرمایه گذار است. هنگامی که اعتماد به نفس در اقتصاد زیاد است ، قیمت های افت 10 ساله و افزایش بازده با افزایش سرمایه گذاران به سایر اوراق بهادار که می توانند بازده بالاتری داشته باشند ، افزایش می یابد. هنگامی که اعتماد به نفس کم است ، قیمت اوراق قرضه افزایش می یابد و بازده به این دلیل کاهش می یابد زیرا گزینه های ایمن و تحت حمایت دولت جذاب تر می شوند.

اوراق قرضه دولت در مقابل شرکت

سرمایه گذاران غالباً اوراق قرضه دولتی را با اوراق قرضه شرکت مقایسه می کنند."شرکت ها" ، همانطور که توسط معامله گران خوانده می شوند ، یکی از بزرگترین مؤلفه های بازار درآمد ثابت ایالات متحده را تشکیل می دهند. اوراق قرضه به یک شرکت اجازه می دهد تا از سرمایه گذاران وام بگیرند تا سهام خود را بفروشند ، که عدالت را رقیق می کند و اندازه گیری کنترل به سرمایه گذاران را تسلیم می کند.

در مقایسه با شرکت ها و اوراق قرضه دیگر ، اوراق قرضه دولتی دارای مزایای مشخصی است. آن ها هستند:

 • کمتر بی ثبات: قیمت خزانه ها به طور کلی نسبت به شرکت ها و سایر پیشنهادات بی ثبات است.
 • معافیت مالیاتی: خزانه ها معمولاً از مالیات های ایالتی و محلی معاف هستند ، اما در سطح فدرال مالیات می گیرند. مونیس به طور کلی از مالیات های فدرال معاف است و می تواند عاری از مالیات های ایالتی و محلی باشد. اوراق قرضه شرکت معافیت مالیاتی ندارد.
 • ریسک پایین: اوراق قرضه دولتی ایالات متحده با اعتبار ، نقدینگی یا ریسک پیش فرض کمی روبرو است. اوراق بهادار و سایر اوراق قرضه به طور کلی خطرناک تر محسوب می شوند.
 • نقدینگی: بازار اوراق قرضه دولتی گسترده است و دارای نقدینگی و شفافیت زیادی است. اوراق بهادار شرکت ممکن است به شدت معامله شود.

اوراق قرضه دولتی همچنین در مقایسه با اوراق قرضه شرکت ها و سایر اوراق قرضه وجود دارد. این شامل:

 • بازده پایین: اوراق قرضه دولتی به طور کلی بازده های کمتری را برای جبران خطر پایین تر خود ارائه می دهد. عملکرد مؤثر برای اوراق بهادار شرکت های برتر در اواسط آوریل 2022 38 ٪ بود در حالی که عملکرد 10 ساله خزانه داری 2. 79 ٪ بود
 • خطر تورم: با افزایش تورم ، نرخ بهره نسبتاً پایین و ثابت اوراق قرضه دولت صدمه دیده است.
 • تنوع کمتر: اوراق قرضه دولتی برنامه های گسترده ای مانند زیرساخت ها را تأمین می کند. شرکت ها به افراد اجازه می دهند تا در کدام صنعت یا بخش سرمایه گذاری کنند ، و همچنین کیفیت اعتبار صادرکننده تحمل ریسک آنها را برآورده می کند.

خط پایین

دولت ها در هر اندازه اوراق قرضه را برای تأمین بودجه عملیات روزانه و پروژه های بلند مدت از جاده ها به مدارس می فروشند. خزانه داری ایالات متحده اوراق قرضه ، که در مجموع با عنوان "خزانه داری" شناخته می شود ، در طیف وسیعی از سررسید برای پرداخت هزینه های دولت فدرال که تحت پوشش درآمدهای مالیاتی قرار نمی گیرد. این اوراق قرضه یک سرمایه گذاری تقریباً بدون ریسک است ، اگرچه قیمت آنها می تواند با تغییر در نرخ بهره و تورم در نوسان باشد. خزانه ها در خدمت هدف اضافی از بازپرداخت بدهی های موجود دولت و تنظیم عرضه پول ایالات متحده هستند. اوراق قرضه صادر شده توسط ایالات متحده و سایر دولت های پایدار به طور کلی نرخ بهره پایین تر از اوراق بهادار شرکت یا سایر اوراق را پرداخت می کند.

 

اگر آماده شروع به رشد سرمایه خود هستید ، تایتان برای شما آماده است. تیم ما از تحلیلگران سرمایه گذاری استثنایی صدها میلیون دلار مدیریت می کنند و مشتریان خود را در استراتژی های طولانی مدت با مدیریت فعال و با توجه به پتانسیل رشد گسترده سرمایه گذاری می کنند. از طریق برنامه برنده جایزه ما ، با برخی از هوشمندترین ذهن سرمایه گذاری در تجارت ، اسلحه را سوار خواهید کرد. ثبت نام دقایقی طول می کشد: امروز شروع کنید.

 

اطلاعات خاص موجود در اینجا از منابع شخص ثالث بدست آمده است. در حالی که از منابعی که معتقدند قابل اعتماد هستند ، تیتان به طور مستقل چنین اطلاعاتی را تأیید نکرده است و هیچ گونه نمایشی در مورد صحت اطلاعات یا مناسب بودن آن برای یک وضعیت خاص ارائه نمی دهد. علاوه بر این ، این محتوا ممکن است شامل تبلیغات شخص ثالث باشد. تایتان چنین تبلیغاتی را بررسی نکرده و هیچ محتوای تبلیغاتی موجود در آن را تأیید نمی کند.

این محتوا فقط برای اهداف اطلاعاتی ارائه شده است و نباید به عنوان مشاوره قانونی ، تجارت ، سرمایه گذاری یا مالیاتی به آنها اعتماد کرد. شما باید در مورد آن موارد با مشاوران خود مشورت کنید. مراجعه به هر اوراق بهادار یا دارایی های دیجیتالی فقط برای اهداف مصور است و توصیه یا پیشنهاد سرمایه گذاری را برای ارائه خدمات مشاوره سرمایه گذاری تشکیل نمی دهد. علاوه بر این ، این محتوا در نظر گرفته نشده است و برای استفاده توسط هیچ سرمایه گذار یا سرمایه گذاران آینده نگر در نظر گرفته نشده است ، و ممکن است در هنگام تصمیم گیری برای سرمایه گذاری در هر استراتژی مدیریت شده توسط تیتان ، تحت هیچ شرایطی مورد اعتماد قرار نگیرد. هرگونه سرمایه گذاری ذکر شده ، یا توصیف شده ، نماینده کلیه سرمایه گذاری ها در استراتژی های مدیریت شده توسط تیتان نیست ، و هیچ تضمینی وجود ندارد که سرمایه گذاری ها سودآور باشند یا اینکه سرمایه گذاری های دیگر در آینده دارای ویژگی ها یا نتایج مشابهی هستند.

نمودارها و نمودارهای ارائه شده در داخل فقط برای اهداف اطلاعاتی هستند و در هنگام تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری نباید به آنها اعتماد کنید. عملکرد گذشته نشانگر نتایج آینده نیست. محتوا فقط از تاریخ ذکر شده صحبت می کند. هرگونه پیش بینی ، تخمین ها ، پیش بینی ها ، اهداف ، چشم انداز و/یا نظرات بیان شده در این مواد بدون اطلاع قبلی تغییر می کند و ممکن است متفاوت باشد یا مغایر با عقاید بیان شده توسط دیگران باشد. لطفاً برای اطلاعات مهم بیشتر به صفحه حقوقی Titan مراجعه کنید.

پلن سرمایه گذاری...
ما را در سایت پلن سرمایه گذاری دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : لیلا اوتادی بازدید : 53 تاريخ : چهارشنبه 2 فروردين 1402 ساعت: 22:06